25. dubna 2010 v 22:53 | Vena |  Fotbal-hrál sem

TJ Sokol Lipov "B" - Druzba Bukovany 7:1[5:0]

branky: 3x Basa, Hacuka, Vita Kolacia, Jozka Miskerik, Mira Dreschler - Gacko

1.polocas
Na dnesni zapas sa v kabinach ukazalo 17 hracu takze sestava byla z ceho vybirat. Zapas byl dulezity, Bukovany byly v tabulce za nama takze 3 body byly ocekavane! Zapas sme zacali aktivneji a uz asi tak v 5 minute po centru do vapna Vita Smehlik nahral na Vaska Spacila, ktery z maleho vapna nedal golmanovi sanci - 1:0... ale Vita pri zpracovani balonu zahral ruku takze gol neplatil - 0:0. O par minut uz sa ale lipovsky brankostroj rozjel, po centru do vapna Basa hlavicku prihral na Hacuku a ten hlavu z maleho vapna prekonal brankara - 1:0. Dalsi zmena skore na sebe nedala dlouho cekat. Jozka Miskerik zahraval primak zhruba 35m od branky, u autove cary a prekvapil vsecky vcetne golmana ktery na strelu nezareagoval a uz lovil balon ze site po druhe - 2:0. Lipov pokracoval v tlaku a vsledkem bylo zatahnuti Vite Smehlika do vapna, nahravka na volneho Vitu Kolaciu a ten z penaltove vzdalenosti vstrelil dalsi gol - 3:0. Vita Smehlik sa ukazal v roli nahravaca aj u dalsiho golu. Vyslal Basu do ulice, ten zatahl do vapna a propalil golmana - 4:0. Tecku za prvnim polocasm udelal zas Basa, zahraval trestnak z podobneho mista jak Miskerik a golman opet spatne reagoval - 5:0. Poradi golu je enom tak odhadem pze si to nepamatuju:]

2.polocas
Do druhe pulky Lipov nastupil ukolebany snadnym vedenim a oteze zapasu chteli prebrat hoste. Do sanci se dostavali jenom z nekolika rohu ale branku vyrazneji neohrozili. Do sanci se dostavali i domaci, vytvorili sme nekolik zavaru ve vapne hostu ale ani ty zatim ke zmene skore nevedly. Ke konci zapasu se hostum podarilo snizit. Strela z dalky, Pavel v brance krici mam, nemel a Gacko nemel problem dorazit do prazdne branky - 5:1. O neco pozdeji je ve vapne Bukovan zbytecne faulovany Mira Dreschler a Basa z penalty dokoncuje svuj HATTRICK!! - 6:1. Petigolovy rozdil nevydrzel dluho. Lada Matula zacentroval presne na Miru Dreschlera, ten udelal dva kroky, z hranice vapna vystrelil k tyci a brankar zas lovil balon ze site - 7:1.

Shrnuti
Lipov dnes ukazal kvalitni vykon. Vyhra zaslouzena, Bukovany nepredvedly nic... Nase vysoke vitezstvi nebylo v tomto kole jedine. Bohuslavice porazili Hrubu Vrbku 7:0 a Vracov deklasoval trapici se Cejc dokonce 11:0.

Rozhodci
Svoboda - predvedl svuj tradicni vykon... kuskovani hry, zmatene piskani, pohyb po hristi diky veku minimalni... co se da delat:] hodnotim 5/10

Sestava
Manak
Jakoubek - Miskerik - Tethal
Dreschler - Chovanec
Spacil - Smehlik - Hacuka
Basa - Kolacia Vita

60' Chovanec -> Kolacia Roman
70' Spacil -> Lada Matula
80' Smehlik -> Mira Smetka

Archlebov - Lipov "B"

18. dubna 2010 v 22:22 | Vena |  Fotbal-hrál sem

Sokol Archlebov - TJ Sokol Lipov "B" 0:3[0:1]

branky: Milan Baranovic, Roman "Basa" Simlik, Tomas Konarek

1.polocas:
Cil dnesniho zapasu byl jasny: 3 body. Nadejne to zacalo vypadat uz u Kozla kde byli nachystani i tri hraci z acka, coz sa stalo snad poprve. Zapas zacal minutu ticha za Polaky a ta minuta nas dokonale uspala. Prvnich pet minut meli balon na kopackach domaci. K vyraznemu ohrozeni branky ale nedoslo, cemuz hodne napomahal hrbolaty teren, asi nejhorsi hriste v IV. tride[navic sprchy kdesi daleko pod hristem...]. Lipov se do sanci dostaval po dlouhych vykopech Romana z branky, ktere letaly az do vapna soupere. K ohrozeni nejisteho domaciho golmana dochazelo zatim jenom z vetsi vzdalenosti, zkousel to David Chovanec, Vasek Spacil aj Basa ale strely nemely kvalitni parametry. Nejvetsi "sance" domacich byla strela kusek za vapnem. Pomala, po zemi ale tesne pred Romanem skocila tak z toho byl roh. Zmena skore dosla o chvilku pozdeji Vita Smehlik rozehral roh, Milan Baranovic hlavu prodluzil do tyce od ktere sa to odrazilo do branky - 0:1. Dalsi sance si uz nepamatuju tak byl konec polocasu.

2.polocas:
Druhy polocas uz byl zcela v rezii Lipova. Domaci se na pulku hostu dostavali jedine dlouhyma nakopnutyma balonama, ktere spolehlive odvracela obrana, takze k ohrozeni branky nedoslo. Do velke sance se dostal Vita Smehlik ale strelu z hranice vapna mu brankar jeste lapil. V dalsi sanci se ocitnul Basa, ktery sa ritil sam na brankara ale nezakoncil presne. O chvilku pozdeji uz si naladu zlepsil, protoze Martin Urbanek zatahl po leve strane do vapna, presne odcentroval a Basa z maleho vapna uz nemel problem hlavu zvysit - 0:2. Konecnu podobu skore dal Tomas Konarek, ktery pohodlne dorazil strelu od Vite Smehlika, kteru brankar vyrazil k nemu - 0:3. Posledni sanci byl zavar v domacim vapnu ale ani Vita Kolacia ani Basa neprostrelil dav tel. Rozhodci zapas ukoncil a Lipov sa mohl radovat z prvniho jarniho bodoveho zisku.

Shrnuti:
Archlebov je zaslouzene na poslednim miste tabulky, cely zapas nepredvedl zadny naznak kombinace, zadnu strelu proste nic. Lipov si pro vyhru jel a dobrym vykonem si ju zasluzil. Nezbyva nez zlepseni hry potvrdit aj pristi tyden proti Bukovanom.

Rozhodci:
Kočiš M. - naprosto s prehledem odpiskane utkani, zadna chyba, nekuskoval hru, slo videt ze to neni rozhodci ze IV. tridy... 9/10

Stridani:
55' Chovanec -> Tomas Konarek
76' Spacil -> Lada Matula
88' Dreschler -> Vita Kolacia

Tasov - Lipov

17. dubna 2010 v 22:21 | Vena |  Fotbal-sledoval sem

TJ Sokol Hroznova Lhota "B" - TJ Sokol Lipov 1:2 [1:1]

branky: 19' Radek Rusnak - 35' Radek Mlynek[pen], 64' Michal Karasek

1. polocas
Za pekneho slunecneho, ale studeneho pocasi se odehralo na Tasovskem pazite derby sousednich dedin. Lipov stale pokukujici po postupu si dojel, aj bez strelca Miry Mikesky, pro tri body. A zacal aktivnej uz ve 3' minute se do vapna dostal Martin Urbanek, vystrelil do brankara, ten strelu vyrazil, k odrazene strele sa dostal Marek Karasek, taky trefil brankara a dalsi dorazku uz Fafek poslal tesne vedle. V 7' minute se ke strele za vapnem dostal aktivni Fafek ale strela sla vedle. Dalsi lipovska sance prisla v 13' minute po rohovem kopu se ke strele dostal Marek Karasek, ale z maleho vapna branku prestrelil. V 19' minute prisla prvni sance domacich a studena sprcha pro Lipov, hrac domacich vybojoval na pulce balon, proklickoval sa do vapna kde po nem vystartovali 4 hraci hostu, ani jeden mu nedokazal balon odebrat tak pohodlne prihral na volneho Radka Rusnaka, ktery zhruba z penaltove vzdalenosti vstrelil prvni gol - 1:0. Lipov mohl vyrovnat o par minut pozdeji, kdy Radek Mlynek zahraval primak, ale strela sla do brevna. Velka sance prisla v 26' minute. Tasov spatne rozehraval, balon vybojoval Martin Tomcal mohl jit sam na brankara ale prihral na Fafka, ktery pekne vystrelil ale brankar stihl reagovat a balon vyrazil. Vyrovnani teda prislo az o deset minut pozdeji, Fafek ve vapne faulovany a penaltu promenil Radek Mlynek - 1:1. Po inkasovanem golu sa dostal do sance aj Tasov ale z trestnaku sla strela nad. Do konca polocasu uz sa nic moc zajimaveho nestalo krome zraneni Leosa v samem zaveru.

2. polocas:
Do druhe pulky nastupil misto Leosa na kraj obrany Best. Sanci v druhe pulce ubylo. V 64' Radek Mlynek zahraval roh, na ktery si pekne nabehl Michal Karasek a pekne ve vyskoku vystrelil do sibenice vitezny gol - 1:2. Po golu prestali hoste hrat a Tasov se zacal hodne snazit o vyrovnani. Dvakrat nebezpecne palili z hranice velkeho vapna a v 70' minute se dostali do 100% sance, ale Roman v brance vytahl zazracny zakrok a udrzel vedeni na strane hostu. Deset minut pred koncem nastrelil Fafek jeste tycku a to je tak asi vse.

Shrnuti:
Lipov mel vetsinu zapasu mirnu prevahu takze vyhra bych rekl zaslouzena. Jedina vada na krase je stale nepromenovani sanci a zraneni Leosa, ktere snad nebude vazne.

Rozhodci:
Chromek - neprilis zvladnute utkani, kartama setril, upiskaval sa, spis prumerny vykon... 5/10

Milan Baranovic
Jan Manak - Tomas Baranovic - Leos Tryska
Martin Urbanek - Radek Mlynek - Marek Karasek - Michal Karasek
Fafek - Martin Tomcal

Stridani
46' Leos Tryska -> Best
87' Michal Karasek -> Lesky

Lipov "B" - Zeravice

5. dubna 2010 v 9:32 | Janicka |  Fotbal-sledoval sem

TJ Sokol Lipov "B" - Sokol Zeravice 1:4[0:2]

branky: Dreschler - Mach, Filípek, Glas 2
1.poločas
Když jsem pět minut před desátů docházela na hřiště rychle kolem mňa profrčal na kole rozhodčí. Hráči už byli přetrénování a začínalo sa pět minut po desáté. Hned po rozehrávce se dostali do šance domácí Lůčané, když Basa dal břevno. Žeravice si to ale nenechali líbit a o pět minut později střílely také do břevna.V sedmé minutě zůstal po souboji ve vápně ležet červený hráč (Žeravice), ale rozhodčí nezapískal žádný faul. V 10 minutě se mohli hosté dostat do šance po brilantní přihrávce Vaška, ale naštěstí se Vašek vrátil a situaci zachránil. minutu později se dostal do úniku červený hráč, avšak lůcký brankář výborně zakročil. Ve dvanácté minutě se Basa ochotně zkácel k zemi a byl z toho přímý kop kůsek za šestnácků. Basa stál ve zdi a Miškeřík mu nahrál, ale gól z toho bohužel nebyl. Ve 20 minutě jsme se dočkali i žluté karty pro hráča Zdravic za blbé kecání (ty fotbalisti také nic onoho nedělajů). Za dvě minuty se do šance dostala Lůka, před branků sa hodně hlavičkovalo, ale žádná hlava nebyla tak šikovná, aby balón nasměřovala do sítě, byl z toho akorát rohový kop, který nedopadl slavně. V 26 minutě jsme se dočkali i gólové podívané. Miškeřík se srazil s Kolaciů, balón sa od nich nešikovně odrazil k červenému hráčovi, kterých před branků bylo náhle moc a byl z teho gól. Žeravice posílené gólem začly Lůčany tlačit a měli několik šancí, kdy balón letěl do břevna nebo těsně vedle tyčky. Největší šance byla, když balón trefil břevno a odrazil se do země, ale naštěstí ven z branky a ne dovnitř. V 36 minutě už lůcký brankář tlak nevydržel a po jeho špatném odkopu bylo zvýšeno na 2:0. Do konca poločasu už sa nic důležitého nestalo, tož hráči Lůky odcházali do kabin se skleslými hlavami.
Přestávka
O přestávce se vrhli na hřiště malí, nadějní fotbalisté a kopali si na branku. Jedna malá holčička jim donesla brambůrkové občerstvení, ale dříve než se fotbalisti mohli občerstvit fůkl větr a brambůrky se rozletěly po hřiště. Ještěže to byli správní fanoušci a nechtěli, aby to fotbalisty lákalo, tož to pěkně posbírali a naházeli za čáru. Ale jelikož tam zůstali ještě nějaké drobečky, tak došla ta malá holčička a spapala je. Všechno stihla před začátkem druhého poločasu.
2.poločas
Po 11 minutách jsme se dočkali další branky, žeravický hráč střílel z 20 metrů opět do břevna, ale tentokrát se balón odrazil do branky. Hned o minutu později mohl Basa snížit střelou z 16ctky, balón letěl pěkně k šibenici, kterou těsně minul, následně Hačuka branku přestřelil po nahrávce z rohového kopu. V 61 minutě Lůká střídala 2--- 15. V 67 minutě zlý červený hráč fauloval modrého tak z teho byl přímák. Basa na nic nečekal (ani na hvizd rozhodčího) a kopal hned, za to byl odměněn žlutou kartou, ale dostal druhý pokus, který mu vyšel o trochu líp, ale ani tak z toho branka nebyla. V 69 minutě opět Vašík bravurně zpracovává balón pro soupeře, který naštěstí míjí branku. V 70 minutě jsme se dočkali pěkného výkonu od Koňa, který pěkně objel dva červené hráče, ale branku také objel (pár centimetrů vedle tyče). V 28 minutě dal rozhodčí Lůčanom šanci snížit, když pískl penaltu, ale Víťa střelil přímo do brankáře. V 73 minutě opustil hřistě Vašek a nastoupil místo něho Víťa Kolacia. V 78 minutě opět došlo ke změnu stavu, když lůcký obránce nedokázal zastavit červeného hráče, který mírným kopem dává gól. V 80 minutě se ještě udělovaly karty pro vedoucí tým. V 90 minutě skončil v lůcké brance ještě jeden balón, ale rozhodčí pískl ofsajd, pomezní sice mával ruku, hlavní je, že gól neplatil. Těsně před závěrečným hvizdem dali Lůčané gól, takže ze hřiště neodcházali s takovů ostudů.
Shrnutí
Fotbal to byl určitě zajímavější než včera v Tasově k vidění bylo spoustu branek i šancí na obou stranách, co víc si může divák přát? Asik aby vyhrál jeho tým.
Rozhodčí
Straka 7/10 myslím že neměl moc problémů, ani složitějších rozhodnutí. Zápas odpískal v klidu.

Pavel Manak
Straka - Miskerik - Kolacia R.
Jakoubek - Dreschler

Stridani:
45' Chovanec -> Konarek
61' Straka -> Tethal
73' Spacil - Kolacia V.

Tasov - Ratiskovice "B"

4. dubna 2010 v 0:52 | Janicka |  Fotbal-sledoval sem

Sokol Hroznova Lhota "B" - FK Banik Ratiskovice "B" 1:0[0:0]

branka: Kasparek P.

1.poločas
Domácí Tasov se fanouškům ukázal v nových bílých dresoch. Avšak fanoušci nebyli potěšeni, když už v páté minutě balon letěl na tribunu. V šesté minutě se dostal do šance tým Ratiškovic, když dal hráč pod sebe a další hráč střílal těsně vedle branky. O pět minut později se opět dostali do šance chlapi z Ratiškovic, když střílali z 16-tky. V 24 minutě se diváci vztekali, že byl faul, ale rozhodčí byl neúprosný a hrálo sa dál. Za chvíli se dostal do malé šance i Tasov, po špatné rozehrávce Ratiškovic. Ale poté opět Ratiškovice střílaly za vápnem, brankářovi sa nepodařilo dobře chytit, ale gólem to neskončilo. Jelikož už 30 minut nepadl žádný gól, hráči začli být nervózní a začali sprostě nadávat (pica) a to zrovna když se pohybovali kolem našeho diváckého stanoviště. Několikrát jsme se už báli, že nám balón rozbije pusinku nebo Vašíkovi vylejů kofolu. Jeden chudáček Tasovjan sa svalil a Véna říkal, že mu mohli aj dech vyrazit. V 33 minutě doletěl balón až na silnic. V 35 minutě se hráči opět pohybovali kolem nás a jednou, když na nás udělali nálet balonem, balón nás přeskočil a Vašík jim ho vrátil, ať nás možů vraždit dál. V 41 minutě se neustále balón odrážel od země a hopsal, jak kulička gumová. Avšak chopily se ho Ratiškovice, ale střela za vápnem letěla přímo do brankářa. Ve stejné minutě neměly Ratiškovice radost ze žluté karty za blbé kecáni. V 46 minutě se dostal do šance také Tasov, střelou z vápna, která ale letěla nad břevno. A také Tasov se ještě na konci poločasu dočkal žluté karty za kecání.

Přestávka
O přestávce Vašík nevydržel tlak svého močového měchýře a mosel jít zkontrolovat místní keře a stromky. Dlouho se nevracel, tak už jsme začli plakat, že ho něo sežralo nebo někdo znásilnil. Ale naštěstí naše obavy nebyly oprávněné a Vašík sa živý a zdravý vrátil, ale přestávka mu připadala dlůhá tak sa houpal na zábradlí.

2.poločas
Už v 48 minutě Ratiškovice kopaly pěkný roh, ale tuto krásnů akci jim přerušil tasovský brankář. O minutu později byl brankář oslněn sluncem tak nestál Ratiškovicám v cestě, ale tentokrát je zastavila malá branka, balon letěl nad břevno. V 50 minutě došli vybírat vstupné, které zvýšili o pět korun, a přitom nebyla žádná podívaná. 51 minutě Ratiškovice vystřídaly 11ctku za 9tku. V 52 minutě jsem došla k závažnému zjistění, že kofolu neprodávajů normální, ale jenom nějaků náhražku. Divákom už začínalo byt chladno, protože je nemohl zahřát ani dobrý pocit z pěkného góla. V 54 minutě sa k nám opět dokutálel balon, tentokrát Tomáš šel podat balon a hráč Ratiškovic mu říká : ,,hop". V 57 minutě Ratiškovice opět špatně rozehrály, Tasov měl rychlý brejk, ale po špatné přihrávce z teho nic nebylo. V 60 minutě Ratiškovice kopaly přímák, tak nešikovně, že skončil přímo ve zdi postavené z hráčů Tasova. V 61 minutě se předvedl i ratiškovický brankář, který měl první větší zákrok. Došlo k dalšímu udělování žluté karty pro Tasov - za držení, které bylo nejspíš vzájemné. Tasov vystřídala a posílen novou oporou se dostal do střely, která letěla bohužel do šibenice. Ratiškovického brankáře nepřekvapila ani střela z půlky hřiště, bez problému chytil. Ratiškovice se rychlým brejkem dostaly až na do obraného pásma Tasova, kdy utěkali tři hráči Ratiškovic na jednoho Tasovjana, ale brankář si dobře vyběhl a balon letěl těsně vedle branky. Největší šance Ratiškovic přišla v 75 minutě, kdy letěl centr ze strany, ale hráč to blbě trefil, a i když to byla střela zblízka, letěla hodně nad břevno. V 80 minutě už to Vašík nevydržel a mosel jít opět do lesíka za medvědama, jelikož si užil už před tým vrátil se brzo. A málem přišel gól. Tasov měl šanci, ale došel modrý hráč a zfauloval bílého a tak z teho zase nic nebylo. Ale rozhodčí žádný faul neviděl. Až 4 minuty před koncem byli domácí fanoušci uspokojeni gólem. Tasovský hráč kopal přímák, který brankář vyrazil pouze na břevno a někdo to pak do branky dokopl. Poté už bylo znát, že Tasov se snaží zdržovat, ale ještě jeden hráč ukázal pěknů fintičku.
Rozhodčí
Gozdal - 5/10 fotbal to byl celkem nudný, takže kdyby písknul nějaků tů penaltu určitě by to bylo zajímavější. Jinak teho neměl nic moc na pracu a to co mel tak zkazil.
Shrnutí
Celů dobu byli na hřišti pánové Ratiškovjané, ale Tasov měl víc štěstí než rozumu a tak dal góla. Moc dobrá podivaná to nebyla, ale aspoň ten jeden gól padl.