27. září 2010 v 11:33 | Vena |  Fotbal-hrál sem

TJ Sokol Lipov "B" - Sokol Archlebov 1:1[0:1]

Miskerik
Peta Jakoubek - David Chovanec - Jura Tethal
Vasek Spacil - Tonda Mikeska - Mira Dreschler - Milan Fiser
Vita Kolacia - Mira Smetka

45' Jura Tethal -> Hacuka
60' Vita Kolacia -> Radek Dostal

Bzenec "C" - Lipov "B"

18. září 2010 v 18:58 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Slovan Bzenec "C" 2:2 (2:1) TJ Sokol Lipov "B"

Branky za Lipov: Hačuka, Mira Dreschler

Dicáci: enom 25

Pěkné slunečné počasí a ideální podmínky pro fotbal nalákalo do Syrovína enom dvě hrstě diváků. Zatýmco sem před zápase vtipkoval, že by na vrub Lipovských výsledků mohla přibyt další remíza, ostatní sa obávali spíš prohry, neboť umístění domácích na druhé příčce tabulky naznačovalo nemalou hrozbu. Začátek utkání byl vlažný a špatné nahrávky na oběch stranách nebyli divákom, kerých bylo už aj tak dosť málo pro oko dobré. K první vážnější šanci sa dostali přeca domácí v 10´, když po střele z 16ctky a teči vletěl balón těsně vedle Lipovské tyče. Ve 12´už sa rozvlnila poprvní síť, ze standartky 25ti metrů Pavel Maňák vyrazil na břevno, od kerého šel míč do strany, kde pohotový hráč Bzenca využil pasivity hostů a z téměř nulového úhlu zajímavým lobem pomocí tyče zaznamenal první radost - 1:0. Netrvalo zas tak dlůho a z rohového kopu Vaška Spáčila platilo: "laxnost za laxnost", když take nedůslednost v obraně potrestal z bezprostřední blízkosti do prázdné Hačuka 1:1 a hrálo sa odznova. V 17´ střílali domácí přesně do Pavla Maňáka, který míč vyzaril a za 2 minuty sa mohl Hačuka opět radovat z branky a Vašek Spáčil z asistence, jenže první jemnovaný hlavičkoval po centru do boční sítě. Ve 27´ sa pískala jasná penalta; faul Jiřího Těthala ve vápně byl trestuhodný; penaltu Pavel Maňák vyrazil, ale dorážejícího hráča fauloval Peťa Jakoubek a druhá penalta byla na světě jakbysmet. Kopnutá s přehledem a 2:1. Ve 32´ sa dostali domácí do protiútoku aj zakončení, ale křižmé střele chyběly centrimetry pro navýšení score. Ve 39´ došel na řadu rychlý křídelní útok Bzenca; ve vápně nahrávka na volného hráče a zahození vyložené šance, když hráč zakončil do tyče. Ta samá akce jak přes kopírák nastala aj o minutu pozdějc, ale tentokrát bylo zakončení do odkryté branky ještě horší - koncovka nad břevno. V nastavení prvního poločasu ze standartky naposledy vyzkůšali domácí pozornost Lipovského golmana, který mohl zostat klidný, protože střela minula branku o 30čísel.

2.poločas
Průvan o poločase a domlůvání hráčom měl naznačit změnu herního stylu Lipovjanů. To sa bohužel nestalo a slova trenéra jakoby vyšla naprázdno nebo spíš aj - 10% z jeho slov. K první šanci sa přesto dostali hosté; v 50´ vyslal propagační střelu ze standartky Mira Dreschler; za minutu pozdějc domácí hlavičkovalui do tyče a když ani po další šanci, kdy už sa řítili 3domácí na samotného Pavla Maňáka a nedali branku, tak aj bůchání hlavy trenéra o střídačku bylo zbytečné a stav score byl nezměněný. Bzenec dál válcoval Lipovsků branku nebo lépe řečeno prostory kolem ní a v 54´ ze vzdálenosti cca 25metrů a standartky skončil balón půlmetr mimo. Ke standartní situaci sa dostal aj Tonda Mikeska, z boku 16ctky nezakrůtil ideálně do vinklu, ale rovněž půlmetr mimo. V 63´ už Bzenečtí konečně překonali Pavla Maňáka, góla ale stejnak nevyprodukovali; Hačuka vykopnul míč z brankové čáry na poslední chvílu. Od cca 70min trenér Lipova Libor Kolacia změnil formaci na 3 útočníky, protože kýžený bod sme chtěli dovézt dom, aj když Bzenec měl šancí na dva zápase. V 80´ zkůšali domácí další standartku, ale gólové parametry střela zasej neměla. Šanca z 84´ Miri Dreschlera volala po góle;  pěkná křižmá střela skočila před brankou na hrb a minula domácí svatyni. Hosté sa přeca enom dočkali - Víťa Šmehlík zatahnul s Vaškem Spáčilem po křídle, 3 domácí hráči sa soustředili na odebrání míče, ale co z teho, když Víťa pěkně levačků odcentroval na hnedkaj třech volných Lipovských hráčů, číhajících ve vápně, balón trefil z volleya Mira Dreschler po břevno a neskutečná radost byla na světě. Do konca zápasu už sme remízu ubránili, aj proto, protože domácí už sa na další koncovku nezmohli.

Shrnutí: Utkání na pohled fotbalově nenabídlo žádnů nádheru, aj když domácí měli opravdu šancí jak maku. Lipov nakonec veze dom bod; možná aj trochu nezaslůžený za svůj asi nejhorší letošní výkon, ale hraje za na góle.

Rozhodčí: Štípký Petr - odpískal to řekl bych s přehledem, až na jednu offsidovů pozici, kterů absolutně nemohl vidět. Hodnotím 7/10.

Základní sestava:
Pavel Maňák
Peťa Jakoubek(C) - Mira Dreschler - David Chovanec - J.Těthal
Vašek Spáčil - Víťa Šmehlík - T.Mikeska - Hačuka
Mira Smetka - Kůň

Střídání:
55´ Radek Dostál za Koňa
66´ Roman Kolacia za Jiřího Těthala
76´ Jenda Červenka za Peťu Jakoubka

Lipov "B" - Bukovany

12. září 2010 v 20:57 | Vena |  Fotbal-hrál sem

TJ Sokol Lipov "B" - Druzba Bukovany 1:1 [0:0]

branky: Mira Smetka[pen] - asi Jelinek

Oproti lonske sezone silne posilene Bukovany, pricestovali do Luky na zapas 6. kola. A ze prijeli pro tri body ukazal hned po rozehravce Cada povedenu strelu ze stredoveho kruhu tesne nad brevno. Hostujici utoky koncili prevazne na praporku domaciho pomezniho takze ani vstreleny gol nebyl uznany. V nejvetsi sanci domacich se objevil David Chovanec ale nastrelil jenom golmana a k odrazenemu balonu se uz nedostal. Zmenu skore prinesl az druhy polocas. Trestnak hostu, centr do vapna hlavickujici hrac fauluje obrance, balon konci v siti a gol je uznany - 0:1. Chvilku po rozehravce sa do vapna hostu vritil Tonda Mikeska, pada, ale penalta sa nepiska. To az o par minut pozdeji, Mira Smetka je ve vapne stazeny a sam si penaltu se stestim promenuje 1:1. Nejake sance se objevili na obou stranach ale uz si jich nepamatuju.

Rozhodci: Rotter - lehce nadprumerny vykon 6/10

Minule zapasy:
09/10:
Bukovany - Lipov "B" 0:2 2x Basa
Lipov "B" - Bukovany 7:1 3x Basa, Miskerik, Hacuka, Dreschler, Kolacia V.

Basa - Smetka

60' Konarek -> Dostal
85' Smetka -> Vasicek

Facebook

9. září 2010 v 20:41 | Vena |  Zajímavé odkazy
Protoze je Lipov moderni klub na urovni nemuze mu chybet stranka na facebooku!!

TJ Sokol Lipov << tak nevahejte a stante se fanousky!!

najdete tam aktualni program vsech Lipovskych muzstev, vysledky, fotky...

Hruba Vrbka - Lipov "B"

5. září 2010 v 20:47 | Vena |  Fotbal-hrál sem

TJ Hornacko Hruba Vrbka - TJ Sokol Lipov "B" 2:2 [0:0]

branky: Mlynek, Kozela - Basa, Tonda Mikeska
CK: Lada Stipsky [HV]

Tradicni hornacke derby nalakalo do Vrbky spoustu divaku. Domaci od posledniho vzajemneho zapasu neprohrala a doufala ze v serii bude pokracovat. Proto od zacatku prevzali aktivitu, snazili se drzet balon na svych kopackach a hrozili z rychlych brejku, na Pavla v brance ale nevyzrali. Nejvetsi sanci hostu mel v prvni pulce Mira Smetka, ale pri koncovce podkluznul a z maleho vapna nezakoncil presne. Nic zajimaveho uz sa v prvni pulce nestalo tak sa do kabin slo za nerozhodneho stavu. Neco zajimaveho na hristi se zacalo dit az v druhe pulce. Miskerik posila dluhy balon do vapna, ktery obrana odvraci na Tondu Mikesku. Ten za vapnem strila/centruje na Basu, ktery prsama? ramenem? asi ruku... dava prvni gol - 0:1. Gol je uznany, coz sa samozrejme nelibi Ladovi Stipskemu - golmanovy Vrbky, ktery jediny mel sanci videt cim Basa zakoncoval, tak sa to vyda rozhodcimu vysvetlit, ten slova jako pico, kurvo a podobne nechce chapat a zaslouzene ukazuje cervenu kartu. Jelikoz na stridacce domaci nahradniho golmana nemeli tak se do brankarskeho oblekl jejich zatim nejnebezpecnejsi hrac, utocnik Petr Bajko. O deset minut pozdeji bylo pro hosty jeste veseleji, Basa z leve strany zatahl do vapna, dal pod sebe na Tondu Mikesku a ten noveho golmana nekompromisne prostrelil - 0:2. Za tohoto stavu se ritil sam na golmana Mira Smetka ale Bajko ho vychytal. Dalsi samostatny najezd na golmana predvedl Tonda Mikeska, ktery sa probil stredem hriste ale stejne jak Mira ztroskotal na vybornem Bajkovi. Domaci se nevzdavali a po rohovem kopu snizil presnu hlavicku do sibenice Mlynek - 1:2. O neco pozdeji Bajko nemel balon plne pod kontrolu, Tomas Konarek mu ho chtel vyrazit, Bajko ho zezadu obejmul a rozhodci pisknul penaltu, za kteru si vysluzil opet hodne sprostych slov. Balon si vzal Tonda Mikeska ale golman balon vyrazil a dorazku Tonda strelil do tyce. Mohlo byt rozhodnuto ale nebylo, domaci to povzbudilo a par minut pred koncem sa do rozhozene obrany vritil Jura Kozela a kriznu strelu z vapna prostrelil Pavla - 2:2.

Shrnuti: Lipov ve Vrbce naposledy vyhral v sezone 05/06 a letos sa to znovu nepodarilo. Pred zapasem byl bod z venku minimum, podle prubehu utkani je to ztrata 2 bodu pro Lipov...

Rozhodci: Hybl - cervena karat byla jasna, Basuv gol nemel sanci videt, domaci pomezni neprotestoval tak ho uznal, penalta uz byla sporna trochu vic, domacim jednu penaltu uprel v zaveru zapasu, spis slabsi vykon... 5/10
Basa - Mira Smetka
60' Vasek Spacil -> Radek Dostal
75' Basa -> Tomas Konarek