Lipov "B" - Zeravice

24. října 2010 v 17:05 | Vena |  Fotbal-hrál sem

TJ Sokol Lipov "B" - Sokol Zeravice 2:2[2:0]

branky: Vita Smehlik, Mira Smetka - Filipek, Soukup st.

Studene nedelni rano nalakalo jen par divaku na predposledni domaci zapas tohoto roku. Souperem byl tym ze Zerevic, ktery se v lonske sezone pohyboval v hornich patrech tabulky. Prvni pulka prinesla vyrovnany, nudny, nepresny fotbal temer bez sanci. Balon na kopackach drzeli vic asi domaci, ale hoste zahrozili jako prvni. Ve vapne si hrac obhodil domaciho stopera a golman se stestim vyrazil. Hned z protiutoku si ve stredu hriste, zhruba na urovni pulkruhu, narazil Vita Smehlik s Petu Jakubkem a prni jmenovany poslal balon oblouckem za brankarovy zada - 1:0. Chvilku po tom zatahl Jura Tethal po lajne na souperovu pulku, posunul balon na Vaska Spacila, ten z prvni na Miru Smetku, ktery sa pohral s obrancem a z rohu velkeho vapna obstrelil golmana - 2:0. V druhe pulce domaci prestali hrat, Zeravice utocili, Lipov odkopaval balony az prislo snizeni. Na leve strane aut, spatne hlidany hrac posila prizemni centr do vapna na jeste hur hlidane utocniky hostu a Filipek z maleho vapna snizuje - 2:1. Po obdrzenem golu mohl na naskok dvou branek vratit Jura Tethal, ale svuj prunik do vapna zakoncil strelou nad. Podle prubehu druhe pulky sa v 88' minute stalo to o oc se hoste snazili. Obrana nedokazala vykopnut balon, na vapne sa k nemu dostal Soukup a prostrelil vse co mu stalo v ceste - 2:2. Tak sme uz druhy zapas v teto sezone prosrali z 2:0 na 2:2...

Mira Smetka - Tomas Konarek

50' Tomas Konarek -> Bueno
70' David Chovanec -> Milan Fiser
85' Vasek Spacil -> Radek Sedlar

Sokol Lipov "B" - Sokol Žeravice 2 : 2 (2 : 0)
Branky: 61. Filípek (Mach), 90. Soukup st.

Rozhodčí: Šumšal
Sestava Ž: Možíš - Kokta,Soukup ml.,Polášek,Filípek - Hlaváč,Hujčák (Pelda),Glos,Mach - Soukup st.,Hýbl
Střely celkem: 10:25 z toho na branku 6:11 │ Rohy: 1:2 │ Diváci: 50
ŽK: Soukup st. (řeči), Glos (faul ?)
Nepřítomni: Šik (návštěva svatby),Pivečka D. (raději spal), Pivečka T. (?, a stále nemá kopačky...),Pernica (nezájem),Vlachynský (nezájem),Pohanka M. (?) - Pohanka T. (stop za ČK), Podéšť (zranění) -
V Louce jsme navázali ve 12. kole na náš výkon ve Veselí, kdy především v prvním poločase jsme předváděli velmi laxní výkon, plný nepřesností, špatného zpracování míče a zahazování vyložených šancí.
Úvod zápasu byl z obou stran opatrný a první střely jsme se dočkali až v osmé minutě po nepříliš vydařené hlavičce Jindry Hlaváče. Vzápětí se musel vyznamenat Jožka Možíš po střele domácích, kdy prudkou střelu vyrážel před sebe. Od této situace začali mít domácí územní převahu, častěji útočili a některé šance při větším klidu mohli zakončit lépe. Velkou šanci měli v 18. minutě po trestném kopu z 25 metrů, míč propadl až před brankovou čáru, ale dorážku jsme naštěstí vyrazili. My jsme mohli odpovědět hned z protiútoku ale Pavel Soukup st. na penaltě minul volejem vysoký míč. Po těchto šancích následovalo období, kdy si obě mužstva brala oddechový čas a nic zajímavého se nedělo.
Z letargie obě mužstva probrala až minuta 33., kdy se po centru Kuby Macha v pádu snažil skórovat Jirka Hýbl, ale trefil brankáře. Vzápětí měl šanci Pavel Soukup st, ale sám před brankářem jej zase pouze trefil do noh. Z protiútoku udeřilo na druhé straně. Jindra Hlaváč nesmyslně vrátil míč z autové čáry do hřiště, navíc směrem k naší brance, míče se zmocnili domácí, přihráli si a následná střela z dvaceti metrů doplachtila až do sítě - 1:0 pro domácí. Zde se plně projevilo pořekadlo nedáš, dostaneš, byť za výrazného přispění našeho týmu. A po pár minutách domácí skórovali po druhé, kdy opět nedůrazný odkop znamenal přečíslení naší obrany, hostující útočník si pohrál s naším obráncem, byť částečně pomocí faulu, a z rohu vápna nedal našemu brankáři šanci, střelou pod břevno zvýšil na 2:0 . Závěrečné minuty poločasu jsme se snažili o zmírnění nepříznivého stavu, ale opět nás srážely nepřesnosti a především špatné zpracování, to je naše největší slabina a podstatná.
Do druhého poločasu jsme nastoupili odhodlaní s výsledkem něco udělat, a hned v úvodu jsme si vypracovali několik střeleckých příležitostí, ale opět byly velmi nepřesné, spíše vhodné pro rugby. V minutě 54. jsme si přeci jen vypracovali kloudnější akci, ale Radek Filípek po rohovém kopu u zadní tyče umístil svou hlavičku pouze do boční sítě. Tlačili jsme, ale stále bez kýženého efektu. Navíc po chybách se do šancí dostávali i domácí, a v minutě 57. jsme při jejich dorážce měli i štěstí, že míč skončil vedle branky. Nakonec tlak přinesl snížení, kdy po akci na pravém křídle se uvolnil Pavel Soukup st., odcentroval po zemi, Kuba Mach přiklepl Radkovi Filípkovi a ten se nemýlil, 2:1 .
Místo zvýšení tlaku jsme však krátce polevili a i přesto, že soupeř začal taky chybovat a bylo vidět, že začíná o svém vedení pochybovat. Na pár minut jsme jim však dali možnost se nadechnout. Až břevno po střele Pavla Soukupa st. a zblokované střely Radka Filípka nás zase probudili a začali jsme se opět tlačit před branku domácích. V 72. minutě šel po pěkné kombinaci sám Mirek Glos, ale opět pouze nastřelil dobře vyběhnuvšího brankáře. V těchto fázích domácí už pouze nakopávali balóny na čekající útočníky, ale všechny jejich snahy jsme zachytávali už ve svém zárodku.
Bohužel naše útoky končily opět zbrkle nepřesnými střelami či centry, které končily až za brankovou čárou. V samém závěru se snaha přece jen přetavila ve vyrovnávací branku, kdy po akci Jirky Hýbla a Pavla Soukupa st. se strhla mela na hranici vápna, ve které se nejlépe orientoval Pavel Soukup st. a po stažení Jirky Hýbla, si všiml osamoceného míče a křižnou střelou trefil k tyči a vyrovnal. Následné extempore domácího brankáře, odnesl Mirek Glos žlutou kartou. Snažil se míč donést na střed hřiště, ale domácí brankář se mu teatrálně vrhl pod nohy a dožadoval se dokonce jeho vyloučení. Rozhočí naštěstí vše viděl, ale karty rozdal na obě strany. Bohužel toto zdržení alespoň způsobilo, že po rozehrání ze středu hřiště, byl odpískán konec zápasu.

Vzhledem k předvedené hře je výsledek cenný, byť někteří doufali ve vítězství. Pro to je ale nutné hrát celých 90 minut a ne jen 30 či 45 . Opět nám trvalo se dostat do tempa, opět jsme nedokázali proměnit vyložené šance, opět nám dělají problémy základní fotbalové dovednosti, není se však čemu divit, když tréninky většina z hráčů ignoruje. Nebo je máme dělat na umělce ? ...
A nejen tréninky, i dnešní zápas zase ukázal, že pro některé hráče je jimi proklamovaná parta pouze prázdné slovo. Dají raději přednost žvanci, posteli nebo kdoví čemu. Už po několikáté se s bídou sežene 11 - 12 hráčů. Takhle se to opravdu nedá smysluplně dělat a pokud nemáte skutečně zájem hrát, buďte chlapi a aspoň to těm, co hrát chtějí a musí i za vás, přijďte říct do očí.

Sokol Vresovice - TJ Sokol Lipov "B"

17. října 2010 v 20:39 | Vena |  Fotbal-hrál sem

Sokol Vresovice - TJ Sokol Lipov "B" 2:4[2:2]

branky: 2x Cech - Hacuka, Tonda Mikeska, Mira Smetka, Vasek Spacil

Vresovice sa pred tymto zapasem vyhrivaly na poslednim miste tabulky a tak byl cil pred zapasem jasny => 3 body. A taky odcinit posledni vzajemny zapas, kdy sme odjizdeli dom s ostudnym pridelem 7:1. Domaci hrozili hlavne rychlyma utocnikam, kteri nase obrane delali potize, do vaznejsich sanci se ale nedostavali. Tak prvni gol vstrelil Hacuka. Na velkem vapne sa dostal k balonu a z voleja nedal domacimu golmanovi sanci - 0:1. Domaci odpovedeli skoro hned, kdyz se po dlouhem centru z prave strany hlavicku prosadil Cech - 1:1. Ze standardni situace zahrozil Radek Dostal, ale strela se jenom otrela o brevno. Veliku sanci na zmenu skore mel Vasek Spacil po idealni prihravce do vapna od Zdene Straky, ale nedokazal balon spracovat a obrance ho ukopnul. Do druhe pulky vstoupili lepe zas hoste, nekdo nahral Tondovi Mikeskovi za obranu a ten sa z leve strany nemylil - 1:2. O par minut pozdeji domaci obrance nahraval golmanovi, ten pod tlakem balon netrefil a Mira Smetka pohodlne skoroval do prazdne branky - 1:3. Na rozdil tri branek zvysoval hlavicku Vasek Spacil po centru Tomasa Konarka - 1:4. Domaci sa snizeni dockali az v samotnem zaveru, kdyz Radek Dostal chtel prihravat golmanovi, balon ale trefil chranicem a Cech uz mel cestu ke golu snadnu - 2:4.

Rozhodci Husar: hodne chyboval na obe strany, nepiskl jasnu penaltu pro hosty... 5/10

Zdena Straka - Mira Smetka

45' Vita Kolacia -> Tomas Konarek
70' Zdena Straka -> Roman Kolacia

Lipov "B" - Veseli "B"

10. října 2010 v 14:53 | Vena |  Fotbal-hrál sem

TJ Sokol Lipov "B" - FC Veselí nad Moravou B 2:0 [1:0]

branky: Tonda Mikeska, Mira Smetka
Na hodovu nedelu sa na hristi v Luce predstavilo muzstvo Veseli "B", posilene o nekolik hracu acka. Domaci chteli konecne doma naplno bodovat a zacali dobre. Aut na prave strane rozehrany na Miru Smetku, ten nahral pod sebe na Tondu Mikesku, ktery vystrelil na vzdalenejsi tyc a golman sa natahoval marne - 1:0. Hoste se v prvni pulce k ohrozeni domaci branky nedostali. Vstup do druhe pulky vysel domacim taky skvele. Centr do vapna z leve strany do branky s velku davku stesti usmernil Mira Smetka - 2:0. Hoste pokracovali v kombinovani, ktere nastesti koncilo pred vapnem domacich. Gol hostu rozhodci neuznal pro ruku pri zpracovani balonu. Domaci vyhrali zasluzene, Veselany k nicemu nepustili, vstrelili dve branky a mohli jit v klidu hodovat!
Rozhodci Vorisek: spis slabsi vykon, vetsinu faulu a souboju piskal obracene... 6/10
Sestava:
Pavel Manak
Milan Fiser - Miskerik - Jura Tethal
Peta Jakoubek - Mira Dreschler
Vasek Spacil - Tonda Mikeska - Hacuka
Mira Smetka - Vita Kolacia
20' Miskerik -> Mira Mikeska
45' Mira Mikeska -> Radek Dostal
65' Vasek Spacil -> Tomas Konarek

Sestava: Kratochvíl, Brhel, Ivičič, Grabec, Áč, Brablc, Komínek, Brumla, Zajíček, Černoch, Škodák, Chumlen, Svoboda

Hodnocení: Za pěkného počasí a na hody jsme nastoupily k utkání v Louce s cílem neprohrát. I když jsme měli více míč na svých kopačkách a hráli jsme slušnou kombinační hru, tak jsme hráli jenom po šestnáctku domácích. I když si vytvoříme šance, schází nám klid v zakončení. To bylo vidět hlavně v prvním poločase kdy jsme neproměnily tři šance Zajíčkem, Brumlou a Komínkem. Bombu z 20 metrů kterou vystřelil Škodák zastavilo břevno. Domácí se ujali vedení střelou z velkého úhlu, kdy nestačil zareagovat náš brankář.

Hned v úvodu druhého poločasu vyrobil chybu náš stoper a domácí útočník, přestože nezasáhl míč podle svých představ, tak míč doskákal do naší brány.
Po celé utkání jsme byli lepším technickým mužstvem, ale hraje se i na góly a ty dali domácí. Pokud zlepšíme koncovku, tak můžeme pomýšlet na body. Herně jsme se již zlepšily. Někteří hráči se již zabydleli na svých postech a sehrávají se každým zápasem. Je tu dobrá parta a to je základ dobrého

branky: Horák, Kot, Pilát

Lipov v prvni pulce zahrozil dvakrat po rohu. Prvni v idealni pozici hlavickoval David Chovanec ale golman jeho hlavicku vyskrabnul. Po dalsim rohu Mira Dreschler vystrelil z prvni z idealni pozice vysoko nad. Tak zauradoval Cejc. Trestnak zhruba z 30 metru, centr do vapna kde to nikdo z hostu neodkopl pryc, balon sa dostal k volnemu hracovi, ktery pohodlne skoroval - 1:0. V druhe pulce se Lipov snazil o srovnani, zmena rozestaveni na 4-3-3 prinesla nekolik ohrozeni domaci branky ale golu sme sa nedockali. Zato Cejc v posledni desetimunutovce predvedl dva brejky a skore bylo jasne 3:0.

Kolacia - Smetka
50' Kolacia -> Straka
70' Spacil -> Cervenka
85' Smetka -> Vasicek