29. května 2011 v 9:42 | Vena |  Fotbal-hrál sem

FC Veselí nad Moravou "B" - TJ Sokol Lipov "B" 1:0[0:0]

Branky: Brhel Petr

Diváci: skoro nikdo, moc prsalo

Předzápasová statistika: Veselí "B" doma: 8-0-3, Lipov "B" venku: 3-2-6

Zapas rozhodl v polovine druheho polocasu domaci pomezni, ktery zapomel, ze kdyz je ofsajd, tak se praporek zdviha - 1:0. Lipov v prvni pulce nepromenil nekolik velkych sanci. Mira Smetka v malem vapne netrefil balon a prazdnu branku, David Chovanec po centru ze strany hlavickoval tesne vedle. V druhe pulce sme sa do sanci uz nedostavali. Veseli melo vetsinu zapasu balon vic na kopackach ale sance si netvorili. Po golu sa vicemene prestalo hrat a zacalo sa vic kopat a nadavat. Zapas nemel zadnu uroven, mininum divaku moselo trpet.

Rozhodci Malik Petr piskal az do golu v pohode, ofsajd mohl tezko posudit, kdyz to nemavnul tak to nepisknul, ale pak to zacal motat, piskal skoro kazdy kontakt... 6/10

Základní sestava Lipova:

Pavel Manak
Miskerik
Jakoubek - Chovanec - Tethal
Spacil - Straka - Minarik - Hacuka
Basa - Smetka

60' Miskerik -> Kolacia Roman
65' Basa -> Kolacia Vita

Předchozí vzájemné zápasy:
Na podzim: TJ Sokol Lipov "B" - FC Veselí n./Mor. "B" 2:0 (1:0), branky: Tonda Mikeska a Mira Smetka

Lipov "B" - Čejč

23. května 2011 v 16:05 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

TJ Sokol Lipov "B" 3:0 (2:0) Sokol Čejč

Branky: David Chovanec, Hačuka, Basa

Diváci: 50

Předzápasová statistika: Lipov "B" doma: 4-6-0, Čejč venku: 5-0-5.

Krásné sluníčko dovédlo až na hřiště do Lůky fotbalový tým z Čejča. Hosté dojeli posílení, ne však o potřebné hráče, z čehož sa dalo usoudit, kdo bude tahat v dnešním zápase za kratší konec, aj hlavně proto, že Lipov doma v této sezóně nepocítil pachuť porážky. Zatímco Pavel Maňák měl v brance na rúžách ustlané, když na něho za celou první půlku neletěla ani jedna střela, zato na druhé straně hostující golman musel lovit z kapse už v 1´ kapesník; Vašek Spáčil zahrává roh, David Chovanec volley ve vápně k tyči, vedeme 1:0. V 6´ mohlo byt pro hosty o poznání hůř, jenže Basa po Hačukovém pěkném centru nezacílil jak tomu bývá zvykem. V 8´ sa dostává ke koncovce opět tento ostřílený útočník, střela mu však nesedla a golman Čejča si mohl zas na pár okamžiků vydechnůt. V 10´ oddechl celý hostující tým, koncovka Vítě Kolacie z 25ti metrů neměla vůbec špatný náboj, ale skončila nad břevnem. Jeden útok za druhým sa valil na hostující branku, která sa dočkala svého dalšího ohrožení ve 12´, ale jenom do tyče, kterou trefil ve vápně Mira Smetka. Ve 14´ Lipov dosáhnul na vedení 2:0; stalo sa tak po střele Hačuky z 20ti metrů, který sa trefil do vinklu náramně. Ve 27´ sa snésla chvála na oba aktéry poslední akce prvního poločasu; Hačuka hlavičkuje po standartce Jošky Miškeříka šikovně k tyči, golman hostů na poslední chvílu prokázal svoju mrštnost. Potom sme už dalších šancí bohužel nebyli svědky a proto zbývající čas na hřišti nebyl divákovi nijak k popukání.

2. poločas
Nezačal nijak fotbalově, co se kombinace týče a řekl bych, že pokračovala nuda z konce toho druhého. Balóny sa nakopávali na útočníky, jak na jedné, tak druhé straně, kde ve většině případů skončily u obrany. Obrázek hry sa nezměnil ani za 20minut druhého dějství k lepšímu a cvrnkání kuliček malých předškoláků by byl pravděpodobně divácky zajímavější, i když ne kolektivní hrou. Po dlůhém čekání sme viděli nakonec ojedinělou šanci a to ze strany hostů, po slušném centru hlavičkoval jeden z hráčů ve vápně těsně nad břevno. Fotbalová mizérie pokračovala, což znepokojovalo i našeho trénéra Libora Kolaciu, který v 74´ nasadil do zápasu čerstvého Koňa! Ten sa dostal hnedkaj za dvě minuty do šance, ale zřejmě byl špatně osedlaný a centr ze strany nedokázal gólově zúročit a zakončoval nad. V 78´ sa dostal Kůň opět k míči, střílí křižmo ve vápně k našé smůle půlmetr vedle tyče. V 89´ sa podařilo Lipovu scórovat potřetí, postaral sa o to Basa, kterému ideálně načasoval centr Vašek Spáčil a na vzdálenější tyč ne zcela povedený volley, přeca enom dopravil 3:0 (na tomto gólu má podíl aj Tonda Mikeska, který oklamal svým náběhem obránce).

Shrnutí: Lipov měl hru pod kontrolou po celou dobu tohoto klání. Vítězství nebylo nikterat složité, ale fotbal se hrál jenom tak 40minut. Čejč dojel po těžkém večeru, respektive noci a proto to měli velmi náročné. Aj přesto odehráli zápas bez nejakých přiblblých řečí a se ctí.

Rozhodčí: Rybecký Marek - velmi slušný výkon, bez jakýchkoliv potíží a zmatků. Hodnotím 9/10.
Asistent rozhodčího 1 - Jeňa Halíček: 2/10.
Asistent rozhodčího 2 - Radek Sedlář: 9/10.

Pavel Maňák
Jakoubek - Miškeřík(C) - Jiří Těthal
David Chovanec
Vašek Spáčil - Hačuka - Tonda Mikeska - Víťa Kolacia
Mira Smetka - Basa

Střídání:
45´ Zdeňa Straka za Hačuku
66´ Roman Kolacia za Jiřího Těthala
74´ Kůň za Víťu Kolaciu

Na podzim: Sokol Čejč - TJ Sokol Lipov "B" 3:0 (1:0) branky: Horák, Kot, Pilát

V sezóně 2009/2010
TJ Sokol Lipov "B" - Sokol Čejč 1:0 (0:0) branka: Mira Smetka
Sokol Čejč - TJ Sokol Lipov "B" 3:0 (2:0)

V sezóně 2008/2009
Sokol Lipov "B" - Sokol Čejč 1:3 (0:1)branky: Radek Dostál - M. Koliba, 2x Brhel

1. polocas:
Do Archlebova sme jeli ukazat ze minula vyhra proti 10 clenemu Bzenci "C" nebyla nahoda. Archlebov ziskal na jaro ze sesti zapasu 9 bodu za 3 vyhry a 3 prohry. My sme pred timto zapasem na tom byli uplne stejne. Domaci meli ale lepsi skore, se kterym nam zahybala ostuda v Bohuslavicach. Zapas zacali lepe hoste, v 5' minute nebezpecne palil Vasek Spacil tesne vedle tyce. V 100% sanci se ocitl Mira Smetka, kteremu nahraval do vapna Basa, ale na tezkem terenu mu balon skocil a strela letela vysoko nad. Pak uz o sobe dali vedet domaci, neprilis povedena strela Hrbotickeho z vapna, Vasicek v brance dostal jeslicky a gol byl na svete - 1:0. O vyrovnani se postaral Tonda Mikeska z trestnaku u autove lajny, kopl to na vzdalenejsi tyc a trefil presne sibenicu - 1:1. Skoro stejny gol jaky dal Tonda proti Vrbce. Vedeni nam zaridil opet Tonda Mikeska a opet z trestnaku. Balon zhruba na pulkruhu u velkeho vapna, strela do zad domaciho obrance od kterych se balon odrazil do protipohybu golmana - 1:2. Vic uz si nepamatuju.

2. polocas:
V druhe pulce sme chteli hlavne uklidnit hru, nehadat sa s rozdodcim a pripadne pridat dalsi gol. Balon meli stale na kopackach vic domaci, ale jejich snahy koncily na dobre pracujici obrane, ktera balony odkopavala na utocniky, kterym obrana domacich balony taky odkopavala... a tak furt dokola. Hoste kopali dalsi trestnak, kdo jiny nez Tonda Mikeska, tentokrat centruje zhruba na penaltu a Mira Smetka hlavickuje doprostred brany ne moc prudce, nastesti pro nas golman klecel - 1:3. Domaci zahravali roh, z vapna se balon dostal k Mirovi Smetkovi, ktery vyslal Basu do brejku, s Basu sprintoval domaci obrance, Basa se ho zbavil a pojistil vedeni - 1:4. Domaci chteli zapas jeste zdramatizovat a to se jim podarilo kdyz si slabsi chvilku vybral kapitan Miskerik, dlouho vahal s rozehravku az trefil Hrbotickeho, ktery balon zvladl zpracovat a sam na brankara se nemylil - 2:4. Tonda Mikeska mohl v zaverecnych minutach zkompletovat hattrick. ale to by mosel pri uniku 2 na 1 obrance promenit prihravku od Vaska Spacila v gol, bohuzel trefil jenom brankara a odrazeny balon levacku Vasek poslal vedle tyce.

Shrnuti:
Domaci meli vetsinu zapasu balon na svojich kopackach, zadnu sanci si ale nedokazali pripravit. Konecne skore je pro ne nejspis nespravedlive, ale fotbal se hraje na goly a ty sme dnes dali my!

Rozhodci Hlavinka: hodnotim tak 5/10 zatim nejhorsi rozhodci, ktery nam na jaro piskal.

Zakladni sestava:
Vasicek
Miskerik
Jakoubek - Chovanec - Kolacia R.
Spacil - Mikeska - Hacuka - Kolacia V.
Simlik - Smetka

80' Kolacia V -> Tomas Konarek
88' Smetka -> Kolacia Libor

8. května 2011 v 21:23 | Vena |  Fotbal-hrál sem

TJ Sokol Lipov "B" 6:1 (1:0) Slovan Bzenec "C"

Branky: 2x Mira Smetka z toho 1x PK, Basa, Vašek Spáčil, Tonda Mikeska, Vašek Minařík - Roman Kratina

Diváci: 70

Předzápasová statistika Lipov "B" doma: 3-6-0, Bzenec "C" venku: 5-1-3.

1. polocas
Pred zapasem byli mirni favorite hoste, kterym patrilo v tabulce 4. misto, my sme ale chteli udzet domaci neporazitelnost. Zapas zacal skvele, po rozehravce hostu se k balonu dostal Tonda Mikeska, poslal dluhy centr za obranu na Vaska Spacila, zasekavacka na obrance, strela levacku k vzdalenejsi tyci - 1:0 ve 40. sekunde! Gol nas nabudil a pokracovali sme v utoceni. Basa 2x tvrde vystrelil do brevna, Mira Smetka hlavickoval z maleho vapna pod brevno, ale golman ho paradnim zakrokem vychytal. Tesne nad brevno zakoncoval Tonda Mikeska. Gol se ale v prvni pulce nepodarilo vstrelit. Bzenec hrozil z brejku, ale vystrelit se jim nepodarilo.

2. polocas
Cil druheho polocasu byl jasny, pridat aspon jeden gol a uklidnit hru. To se podarilo po chvilce, Mira Smetka je nezkusenym obrancem faulovan ve vapne a sam faulovany si narizenu penaltu promenuje - 2:0. Dalsi gol dal zas Mira Smetka ale nepamatuju si ho - 3:0. Utoceni pokracovalo dal, centr Vaska Spacila z prave strany primo Basovy na hlavu a dalsi zmena skore - 4:0. O chvilku pozdeji zatahl Vasek Minarik po leve strane, dal balon pod sebe na penaltu kde stal upne volny Tonda Mikeska, ktery nedal brankarovi sancu - 5:0. Posledni nas gol Basa zatahl do vapna, paticku nahral na Vaska Spacila, ten na Vaska Minarika, volneho na penalte - 6:0 a prvni Vaskuv gol za Lipov "B"! Chvilku pred koncem se po chybe v obrane dockali i hoste, Roman Kratina se stestim trefuje sibenicu - 6:1.

Shrnuti
Zapas rozhodlo to ze Bzenec dojel pouze v 10 hracich. Domaci celu dobu utocili, k zakonceni se dostal snad kazdy kdo byl na hristi. Sanci sme meli tak na dva zapasy. Snad sme sa ale uplne nevystrilali a neco si nechali aj do Archlebova.

Střídání:
70´ Zdeňa Straka za Jošku Miškeříka
74´ Roman Kolacia za Peťu Jakoubka
81´ Víťa Kolacia za Hačuku

1.polocas
Favoritem zapasu byli rozhodne domaci, kteri se po kolabsu znorovskeho becka vyhrivaju na prvnim miste tabulky. My sme jim ale body nechtely nechat zadarmo. Hoste zacali tlakem, ktery skoncil strelu Basy[strela mela parametry!], golman vyrazil na roh. V dasli sanci opet hoste, Miskerik rozehrava primak a volny Basa ve vapne tecuje jenom tesne vedle tyce. Opet se potvrdilo zname nedas - dostanes. Primak domacich z pulky hriste prodluzuje Cada hlavu do branky, nastesti pro nas domaci pomezni odmaval ofsajd. Bohuzel ofsajd "zapomel" mavnut hned pri dalsi akci, opet zakoncoval Cada, tentokrat uz gol platil - 1:0. Po golu se hra vyrovnala, zadne vyraznejsi sance ani na jedne strane, nebo si na zadnu nepamatuju. Druhy gol padnul po rohu hostu a rychlem brejku zakoncoval Jelinek - 2:0. Oba nejlepsi strelci souteze a Bukovan se stihli prosadit uz v prvnim polocase.

2. polocas
Druhy polocas vypadal zhruba stejne jak prvni, vyrovnana hra, sem tam nejaka nepresnost na obou stranach, zadna vylozena tutovka. Ze hry meli mozna vic domaci. Treti gol padl po chybe Romana Kolacii, ktery neubranil hrace domacich, ten v klidu prihral do vapna na volneho Cadu, Vasicek v brance zatahl za zachranu brzdu a rozhodci piskl penaltu. Bez problemu promenil Sedlar - 3:0. Do konce uz se nic vazneho nestalo tak si domaci upevnili prvni misto v tabulce.

Shrnuti:
Bez vstreleneho golu sa nevyhrava, to sa potvrdilo. Zapas byl celkem vyrovnany ale domaci dali 3 goly. Zamrzi akorat prvni ofsajdovy gol, ale s tym nic nenadelame, takovy je fotbal:]

Rozhodci Sumsal: nemel toho moc co piskat, ale odvedl solidni vykon hodnotim 9/10

Sestava:
Vasicek
Miskerik
Tethal - Jakoubek - Kolacia R.
25' Minarik -> Kolacia V.
80' Miskerik -> Konarek

10/11
Lipov "B" - Bukovany 1:1 Smetka[pen] - Jelinek

09/10
Bukovany - Lipov "B" 0:2 2x Basa
Lipov "B" - Bukovany 7:1 3x Basa, Hacuka, Vita Kolacia, Jozka Miskerik, Mira Dreschler - Gacko