19. června 2011 v 15:24 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

TJ Sokol Lipov "B" 2:0 (1:0) SK Agro Vnorovy "B"

Branky: Vašek Spáčil, Basa

Diváci: 62

Předzápasová statistika: Lipov "B" doma 6-6-0, Vnorovy "B" venku: 4-3-5

Pěkně nalajnované hřiště trenérem Liborem Kolaciů, pověsené sítě Jurů Těthalem, Hačuků a Vaškem Spáčilem, úhledné hřiště posečené Jakubem Durďákem a především domácí neporazitelnost čekali na hosty ze Vnorov. Průběh začátku zápasu lze definovat větou: "přelévání vody z jedného kastróla do druhého" což nijak neuspokojilo diváka, ale herní projev byl vcelku ucházející. V první šanci v 7´ sa ocitnul Basa, ale jeho slabší střela skončila půlmetr mimo. O neco pozdějc sa kopala standartka z bohu, Tonda Mikeska s ňů nenaložil vůbec špatně, avšak nejaký ten decimetr chyběl do šibenice. Mira Smetka v 15´ mohl docílit první branky v utkání, jeho hlavička před prázdnů branků nenasměrovala balón do sítě. Hosté do té doby jinak neohrozili našu branku, tak sme jím podali pomocnů "ruku", nahráli sme jím před vápnem a aby dali góla, to by sme jím museli pučit eště aj jednu přesnů nohu, protože střela šla pouze do holení Pavla Maňáka. V 18´ bylo v Lůce na hřišti o poznání veselejc, padnul gól na 1:0; za půlků došlo ke šprajcu, balón vyletěl dopředu, Vašek Spáčil už tam utěká a ve skluzu, otravovaný obráncem dává aj přes vyběhnutého golmana góla. Ve 22´ zahrával Basa standartku a to velice pěkně, s jeho střelou nesouhlasila branková konstrukce. Tentýž hráč sa dostal do šance aj ve 31´, přes vyběhnutého golmana už zakončuje, k našé smůle půl metra vedle. Vnorovský golman musel byt pořád ve střehu, protože mu domácí nedali ani na chvílu vydechnůt, chvílu po Basovi střílal Tonda Mikeska, jehož střela ztroskotala právě na golmanovi. Hosté sa obudili až v závěru poločasu, nevím esi začalo poprchat nebo tak neco, ve 37´ po pohledné akci střílali za vápnem křižmo kůsek vedle a o minutu pozdějc do středu branky, kde dobře nepokryl míč Pavel Maňák, ale Jiří Těthal zažehnal nebezpečí už nadobro.

2. poločas
Vnorovy začali s rozdělanů práců z konca prvního poločasu, ale pravděpodobně nestihli naštudovat fotbalovů encyklopediu během poločasové přestávky, aby dospěli ke kýženému efektu v podově vstřelené branky; jejich střela ze 47´ sa zavěsila enom nad branku a tak museli zaúřadovat opět domácí, kteří zahazovali vyložené šance jak na běžícím pásu - Mira Smetka po přihrávce od Basy zamířil do boční sítě. V 50´ o sobě dal vědět Hačuka, z rohu ho oslovil totiž Vašek Spáčil, první jmenovaný zacílil ve vápně do břevna. Boční síť sa rozvlnila aj na Lipovské brance, po standartce Vnorovjana. Tonda Mikeska je dobrý v točení, ale né piva, nýbrž balónu při standartních situacách a v 55´ jeho slabá střela týmto způsobem ostala v područí hostujícího golmana. V 56´ chyběl v brance Pavel Maňák, tak na chvílu převzal žezlo David Chovanec, kerý nechytal rukama, ale hlavů dokázal odvrátit nebezpečí po rohovém kopu hostů. V 64´ už sa Basovi dýmylo od noh, jak spalovaly šance, načeh tento problém uhasil velice efektivním způsobem: přízemní technická střela kolem golmana nabyla moci ve scóre 2:0. V 69´ sa lipovský golman blýsknul bravúrním zákrokem proti jedovaté šanci Vnorov ve vápně a v 71´ Vašek Minařík pohrdnul šanců, místo teho nahrál do horší pozice Basovi a temu neposlůchali nohy, ale Vnorovskému golmanovi ano, protože sa balón od ních odrazil na roh. V 72´ Jiří Těthal-obránce podniknul působivé sólo z valstní poloviny až k soupeřové brance, kde už sily nestačili a střela skončila kůsek vedle tyče; diváci tento neobvyklý čin ohodnotili potleskem. V 75´ dobře zapracoval opět Pavel Maňák, když vyrazil nebezpečnů šancu Vnorov a z následného útoku chtěl Tonda Mikeska ve vápně zakončovat, ze zadu ho podemlel hostující hráč, Tonda padá k zemi, ale píšťalka rozhodčího zostává k údivu a vzteku většiny němá. V 77´ sa mohl zapsat mezi střelce aj střídající Laďa Matula; Basa sice křižmo střílal, ale slabo a vedle a Laďa na zadní tyči nestačil zareagovat, stav sa proto neměnil. Deset minut před koncem došlo k faulu na našeho hráča, konkrétně teď nevím, v do té doby poklidném utkání, hostující hráč začal vulgárně nadávat, ostatní sa take stekali a namísto teho, aby provinilce rozhodčí odměnil ŽK, tak šel vybrblat našemu trenérovi, který mluvil slušně, čemuž sem take nerozuměl. Do konca pobrali eště hráči trochu klidu a v 86´ vyškrábnul náš golman nebezpečný centr na zadní tyč. V poslední minutě sa mohl prosadit aj Peťa Jakoubek, stejně jako v minulém domácím zápase proti Vřesovicám, míč mu přistrčil Mira Smetka, ale nebylo mu přáno a pálil nad.

Shrnutí: Na poměry IV. třídy opravdu velice poklidné utkání, kde sa nenadávalo, ani neblákalo (mezi hráčama), teda až do 80´. Branky nastřílal Lipov, trůfnu si řéct, že byl fotbalovější a šecky body tudíž zostaly doma, stejně jak všecky ostatní na jaro. Lipov si v této sezóně zajistil domácí neporazitelnost, což o čemsi svědčí a podle mého názoru musel divák ze zápasu vždy odcházet s úsměvem na tváři. Eště byl doplnil, že doma ani jednů neprohráli eště Žeravice v poměru 8-5-0.

Rozhodčí: Hodonský Josef - moc pohyblivý nebyl, obzvlášť penaltovů situaci sledoval skoro ze středu hřiště, ale zas musím uznat že ten zákrok byl zezadu a hráči byli hlavama otočení k němu, tak na posouzení složité. Hodnotím 5/10.

Střídání:
59´ Laďa Matula za Jošku Miškeříka
79´ Milan Fišer za Vaška Minaříka

Předchozí vzájemné zápasy:
SK Agro Vnorovy "B" 5:0 (1:0) TJ Sokol Lipov "B"; branky: Janda P., Žádník, Procházka P., Kočiš, Komoň P.

V sozóně 2009/2010:
SK Agro Vnorovy "B" 4:1 (2:1) TJ Sokol Lipov "B"; branka za Lipov: Basa
TJ Sokol Lipov "B" 1:3 (0:1) SK Agro Vnorovy; branky: Drechsler z PK - Knotek J., Kočiš, Procházka

Simlik - Konarek

40' Kolacia R. -> Matula
80' Jakoubek -> Kolacia L.

1. polocas
Vresovice se na jaro prezaentuji zlepsenym vykonem oproti podzimu, predchozich 5 zapasu vyhrali, tak nas rozhodne necekal snadny zapas. Vstup do zapasu byl ale dobry, trestnak od autove cary, zhruba 25m daleko kopl Basa na branku, do vzdalenejsi sibenice - 1:0. O par minut pozdeji uz bylo jeste veseleji, faul na Miru Smetku na pulkruhu velkeho vapna, opet si Basa postavil balon a tvrdu strelu rozvlnil sit podruhe - 2:0. Treti gol pridal Mira Smetka, ktery do branky tecoval Basovu strelu. Rozhodci pisknul gol, pak ale pomezni zamaval ofsajd a Straka gol zrusil. Ofsajd to nejspis byl, tak posouzeno spravne. Vresovice zahrozili v prvni pulce strelu do bocni site.

2. polocas
Do druhe pulky Vresovice nastupily bez jejich nejlepsiho hraca v prvni pulce, stridal asi pro zraneni..:]]] Cil pridat brzo uklidnujici treti gol se podarilo. Vasek Spacil kope roh a balon do branky s prehledem umistuje hostujici obrance - 3:0. Dalsi gol pridal Mira Smetka, z velkeho vapna pekne obstrelil brankara - 4:0. Basa sa dockal aj zkompletovani jeho druheho hattricku na jaro, po prihravce Miry Smetky - 5:0. Posledni gol, jeho prvni v teto sezone, pridal Peta Jakubek. Vyslal na branu slabu strelu, kteru si k udivu vseckych, brankar srazil do branky - 6:0

Shrnuti
Vresovice dojely oslabene, to ale neni omluva, pro spatny vykon a asi enom jednu strelu na branku...

Rozhodci Straka piskal svoju klasiku, motal to na obe strany, zapas ale nijak neovlivnil 6/10

Zakladni sestava:
Manak
Miskerik
Jakoubek - Chovanec - Tethal
Spacil - Straka - Minarik - Hacuka
Basa - Smetka

30' Miskerik -> Milan Fiser
70' Hacuka -> Tomas Konarek
75' Basa -> Vita Kolacia

10/11
Vresovice - Lipov "B" 2:4 branky: 2x Cech - Hacuka, Tonda Mikeska, Mira Smetka, Vasek Spacil