13. srpna 2011 v 20:22 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

Vlast Ježov "B" 1:1 (0:1) TJ Sokol Lipov "B"

Branky: Hlavinka - Vašek Spáčil

Diváci: 30

K dnešnímu zápasu do Ježova přispěchalo aj skrz slušné počasí celkem málo diváků. Domácí si proti nám v loňské sezóně připsali na domácí půdě 3 body, které znamenali jedinů výhru na podzim.

1. poločas
Zápas začal na polovině, jak už to tak bývá, ale prvních 15 minut sa odehrávalo na půlce Ježova, kde agilní Lipov podnikal hlavně v křídelních prostorách nápadité průniky avšak bez gólového, či početnějšího střeleckého efektu. První střelu vyslal na branku Mira Smetka ve vápně, nesedla mu ideálně a golman sa pomuchlal poprvní s balónem. Ve 13¨ už sa Tomáš Malůš napřáhnul podstatně kvalitněji, jeho koncovka zakotvila 30cm vedle Ježovské branky. V 16´ o sobě dali vědět konečně aj domácí, aby sa neřeklo, jejich první koncovka zašplechotala až v potoku za ochranů síťů, kde poplašila určitě ryby, ale původní záměr byl vylekat aspoň našého golmana. Za dvě minuty už bylo zle, né nekomu z hráčů nebo to možná take po bujarém předchozím večeru a střílalo sa už daleko lepší, z rohu zakončovali domácí půlmetr vedle. Ve 20´ si nevídaně poradil Ježovský útočník s Jiřím Těthalem, utěkal pak s balónem do branky, aj Pavel Maňák je už překonaný, síť sa netřepe, zato branková konstrukce ano; následně odražený míč napálil další z hráčů, k našemu štěstí těsně vedle vinklu. Zanedlůho začalo pršat a z rozohněných hlav hráčů sa začalo dýmyt o neco méň jak z domácí střídačky, kde kdosi kůril. Ve 21´ všeckým Tonda ukázal jak to umí, né s manželků, ale s míčem; dvá obránci za šestnáctků ostali enom hledět, co s něma provédl, ve vápně tak přesný už nebyl, levačků mířil vedle. Potom sa hra uklidnila, respektive nebylo sa velice na co dívat, tož sem pozoroval čínské kačeny v járku za střídačkama jak sa pěkně čváchajů, přičemž mňa opět "vyrušil" Tonda, kerý ze standartky našel Vaška Spáčila, kerý napálil boční síť a to už sem raděj hleděl po kačenách. Ve 31´ obránci domácích říkali jeden na druhého furt "nech nech" až sa jím to klukom nevyplatilo, Mira Smetka jím zebral balón a zakončil do stejných míst jako v předchozím případě Vašek. Před koncem poločasu sa narodil brejk domácích, ale tento porod nebyl nakonec zapsaný, protože Pavel Maňák bravůrně zneškodnil střelecký úmysl domácího hráča ve vápně.

2. poločas
Začal v trochu jiném rytmu, do první šance sa nacpali opět hosté - Tomovi Malůšovi slabší střelecký pokus nevyšel ideálně a golman sa poměl v zápase už podruhé. Domácí překvapili neobvyklým tahem, během 10ti minut vystřídali hned 3 hráče; na hřiště sa dostali muži z A týmu. V 51´ nahrál Mira Smetka Víťovi Kolaciovi, Víťa střílá, golman Ježova už si v temto případě moc nepochvaloval, balón mosel vyškrábnůt na roh z kerého si domácí hráči dali vlastní branku 0:1, roh zahrával Vašek Spáčil a před domácím hráčem Mira Smetka trochu škobrtnul hlavů do balóna. V 76´ domácí zahrávajů standartku, slabá i když přesná koncovka pro Pavla Maňáka neznamenala veliké nebezpečí a situaci zvládnul lépe než exekutor kopu. V 81´ došlo k lámání chleba, Jeňa pokazil nahrávku pod sebe, došlo k protiútoku, narostený útočník přelézl přes Hačuku jak přes zábradlí, překonal aj Pavla Maňáka a bylo vymalované 1:1; Lipov reklamoval ještě offside - ovšem bez kladné odezvy. V závěru sme chtěli docílit urvání všeckých bodů, Joška Miškeřík zakončoval kůsek vedle tyče a Tomáš Malůš netrefil míč ideálně, tak sa týmy rozešli smírně 1:1.

Shrnutí: Lipov měl průběh utkání pod kontrolů, daleko víc míč na kopačkách. Šance sa neproměňovali, chyba sa vyrobila, za tů sa platí, tož to podle teho dopadlo.

Rozhodčí: Malík Petr - první poločas dobré. Druhý už tak né, z teho důvodu, že špatně posuzoval vzniklé situace a posledních 30minut hrál s domácíma, řekl bych že né kvůli temu, že dohrávali o deseti. Hodnotím 5/10.

Pozn.: Domácí dohrávali cca 25minut o deseti, jeden sa jím zranil. Další věc která mně nemohla uniknůt je tá, že po odmávaném půlmetrovém offsidu, si nikdo z domácích vůbec nestěžoval a nedohadoval sa, esi offside byl nebo ne.

Základní sestava:
Pavel Maňák
Hačuka - David Chovanec - Peťa Jakoubek - Jiří Těthal
Vašek Spáčil - Tonda Mikeska(C) -Tomáš Malůš - Víťa Kolacia
Zdeňa Straka - Mira Smetka

Střídání:
79´ Jeňa Halíček za Víťu Kolaciu
82´ Joška Miškeřík za Vaška Spáčila