26. srpna 2011 v 20:56 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

FK Suchov 2:3 (2:3) TJ Sokol Lipov "B"

Branky: Josef Švrček, Jakub Horňák - Tonda Mikeska 2. Petr Hozák

Diváci: 40

Páteční zápas měl byt velkou předzvěstí malé účasti hráčů, což sa nakonec nepotvrdilo, ba naopak, 15 chlapů bylo na hřišti na ten šup nebo lépe řečeno v pravý čas. Soupeřem nám byl Suchov, který sa vrátil do IV. třídy po 6ti sezónách; poslední dva zápasy ze sezóny 2005/2006 jsme odehráli výsledkem 0:0 a prohráli 1:2. Na Suchovské půdě mňa čekala až nezvykle předehřátá střídačka, 40 diváků a v neposlední řadě o neco méň teplá minerálka, podávaná povinně naším trenérem v rámci pitného režimu. Zápas eště ani nezačal a už bych sa raděj viděl zkotůlaný jak nekerý z balónů pod kopcem ve stínu, jak na pařeništi v krásných 36°C ve stínu, o sluníčku ani nemluvě.

1. poločas
Zápas začal až nečekanou aktivitou obou týmů, ovšem především domácí obrana se chovala spíš jako rozladěná kytara, nebo-li, dopouštěla se častých chyb. Z první šance, která sa narodila právě z chybné rozehrávky domácích v 5´, dal Petr Hozák do odkraté branky góla na 0:1; asistoval mu zkušeně Basa, po milimetrové přihrávce. Oba tito šuteři si svoje role zopakovali o 3minuty pozdějc, tentokrát z vápna koncovka letěla dost mimo. A už tu máme 9´ a opět nepřesná rozehrávka, Hozák sám na golmana a ten si može připsat první zákrok. V 10´ už sa domácí trochu otřepali a to jak sa patří, křídelní útok, následná střela a parádní zákrok Pavla Maňáka u tyče, dal okusit první rohový kop v zápase. Z rohu padnula vyrovnávací branka na 1:1, na hlavičku byl Pavel už krátký; neobsazený hráč byl mínusem pro Lipovjany. Ve 14´ už aj tak zpotěným Suchovjanom, zatopil velice slušně pod kotel opět Petr Hozák, centruje překvapivě Basa, prvně jmenovaný před odkrytou brankou by k vyššímu výskoku a scórování potřeboval notně vytahnůt za trenky. Kde nic tu nic, chyba ve středu hřiště 30metrů od vlastní branku, zkušenost Tondy Mikesky a Suchovjané sa zas vezů 1:2. Ve 23´ chtěli domácí dorovnat scóre ze standartky, 25 metrů je slušná vzdálenost, ale když před golmanem na drnovitém terénu míč skočí, nadělá spoustu problémů, náš golman v této zkoušce obstál a proto sme neinkasovali. Joška Miškeřík zahrává v probíhající 29´ rovněž standartku, ale z půlky, balón letí do branky, golman musí vyrazit a také sa tak stalo. Suchovjané sa dočkali srovnání eště do poločasu, co ale netušili, že jím vyrovnání zas tak dlůho nevydrží, ve 33´ z odraženého míče a 25 metrů náramně napřáhl aj vystřelil jeden z domácích a balón už sa třepe v síti - 2:2. O dvě minuty pozdějc začala domácích bolet hlava ani né tak ze sluníčka, jak z dohadů kdo za to može; Basa dobrů práců vybojoval balón, zatahl na kraj vápna, očural obránca, naznačil centr, na místo teho dal lišácky na vápno Tondovi Mikeskovi a ten perfektní přízemní střelou k tyči našpónoval síť suchovské branky 2:3. Do konca poločasu už sa hra přelévala z jedné strany na druhů, jak v chemické laboratoři z jedné kábinky do druhé, načež z teho nevznikla žádná chemicko-výbušná reakce a hráči tak odkráčali na chvílu do stínu.

2. poločas
O poločase sem si trochu zakopal z Koněm a pak už sem cupital na střídačku, kde ze mňa téklo jak z vola a ústa sem měl horkem otevřené jak leklá ryba na suchu; zpátky ale k zápasu. Suchov sa dostává do první šance ve 49´ a je to tyč!, dorážka, kerů Pavel Maňák zvládne jak sa patří. Branková konstrukce nezostala ani na chvílu klidná, zvónila za 2minuty znovu, ale už na suchovské straně, standartní sutuaci ze vzdálenosti 30ti metrů technicky Tonda Mikeska zahrál do břevna, golman byl v tomto případě krátký, i když zařadil zpátečku, pravděpodobně redukovanů. V 58´ je u míče náš útočník Basa, nebo lépe řečeno vybojoval z boku vápna balón, vřítil sa do 16ctky a z téměř nulového úhlu pálil těsně podél brankové konstrukce; Suchovjanom zostali enom oči vavalené jak slimákom. Do brejku sa Lipov dostal v 61´, Petr Hozák vyslal Basu, sám na golmana, už to chce nejak vymyslet tů koncovku, ale ujal sa tah domácího golmana, Basu v tomto případě vychytal. Dvě akce v jedném minutě byli k vidění v 64´ ze strany domácích, nejprve přes střed hřiště, náš golman vyběhl a včas přes útočníkem vykopl a na ten šup z křídla, Pavel by teď už neměl nejmenší šanci, k našemu blahu, ale koncovka nevyšla na 100% a minula těsně branku. V 69´ sa o rozruch a několik úsměvných chvil na hřišti nepostaral ani jeden fotbalista, ani rozhodčí či trenér, ale pes, kerý došel zkontróloval až z dědiny, dění na hřišti, kerého pak, jak sa patří nekolik hráčů vypoklonkovalo za autovů lajnu, následně sa dal na útěk a byl ten tam. V 77´ mohli hosté pojistit výhru, Tonda Mikeska přihrává ve vápně Basovi, ten hlavičkuje a na brankové čáře jak na potvoru kerýsi z obránců uchránil naději pro svůj tým. Neutékla ani minuta, protiútok už sa hrne na lipovsků stranu, aj náš golman je už překonaný, útočník ho přeloboval, ke svojé smůle aj branku, milimentry tomu chyběli. Konec zápasu sa blížil, domácí dychotali co to dalo a usilovali o vyrovnání, kterého sa nakonec přes svůj závěrečný nápor nedočkali; Lipov tak odvézl plný počet bodů dom.

Shrnutí: První půlka na pohled aj skrz úporné počasí atraktivní, kde měli hosté daleko víc ze hry. Ve druhé už sa obrázek vzhledem k počasí ořezal, ale aj tak si diváci podle mňa došli na své; teda hostující o neco víc.

Rozhodčí: Drozdy - Já sem to viděl bez nejakého zaváhání a chyb. Respekt si u hráčů vytvořil hned na začátku, akorát na něho cosik remcal domácí pomezní s kerým to pořešil podle svého. Hodnotím 10/10.

Střídání:
62´ Hačuka za Vaška Spáčila
79´ Kůň za Basu
90´+2 Jeňa Halíček za Víťu Kolaciu