Září 2011

Lipov "B" - Zeletice

28. září 2011 v 20:33 | Vena |  Fotbal-hrál sem

Sokol Lipov "B" - Sokol Zeletice 0:1 [0:0]

Ve stredu do Luky dorazil vedouci tym IV tridy tak sa cekalo obtizne utkani. nam chybela cela stredni zaloha[ Hozak, Mikeska], orabce Fiser a do utoku Basa, ktery nama dolecene zraneni z nedelniho zapasu. Na pomoc sme teda povolali posili z acka: Jozku Miskerika a Buena, a z dorostu Davida Jocha. Prvni polocas predvedl vyrovnane utkani, obe muzstva nakopavaly balony, vetsi sance se objevovaly vyjimecne. Hned na zacatku druheho polocasu dal David Chovanec gol na 1:0, hostujici pomezni spokojene odmaval ofsajd, rozhodci gol neuznal a hoste hned z protiutoku dali na 0:1. Tu se mavat nedalo tak gol platil. Do konca zapasu Lipov hrozil akorat ze zavaru pred branku, ale k vaznejsimu ohrozeni to nevedlo. Zeletice neukazaly zadny duvod proc su na prvnim miste, ale na nas to stacilo. Opet se ukazalo ze se trapime v koncovce, snad se to v sobotu ve Znorovach zlepsi...

Sestava:
Pavel Manak
Miskerik
Jakoubek - Chovanec - Bueno
Spacil - Malus- Miskerik ml. - Hacuka
Smetka - Straka

50' Straka -> David Joch
70' Spacil -> Konarek

Lipov "B" - Archlebov

26. září 2011 v 19:36 | Vena |  Fotbal-hrál sem

Sokol Lipov "B" - Sokol Archlebov 1:1 [1:1]

Spacil - Vrabec

Prvni polocas prinesl vyrovnany fotbal. Do vedeni se dostali zhruba v pulce polocasu hoste. Po rohovem kopu zakoncoval nikym nehlidany Vrabec z maleho vapna - 0:1. Domaci se vyrovnani dockali az v samem zaveru prvni pulky kdyz po pretazenem centru Zdene Straky na zadni tyci zakoncil Vasek Spacil z prvni pod brevno - 1:1. Druhy polocas prinesl mirnu prevahu Lipova, ale zadna z sanci neskoncila golem. Hoste hrozili rychlyma brejkama ale taky se jim nepodarilo vstrelit gol.

Zdena Straka - Mira Smetka

45' Zdena Straka -> Basa
70' Tomas Konarek -> Miskerik

18. září 2011 v 18:58 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

TJ Horňácko Hrubá Vrbka 4:3 (2:2) TJ Sokol Lipov "B"

Branky: S.Horák, Jan Maňák 2, Hyža - Vašek Spáčil, Tomáš Malůš, Petr Hozák

Diváci: 80

Předzápasová statistika: Vrbka doma: 3-0-1, Lipov venku: 1-2-0.

Základní sestava:
Pavel Maňák
Radek Dostál - Miškeřík(C) - Pe'ta Jakoubek
Vašek Spáčil - P.Hozák - Tonda Mikeska - T.Malůš
Basa - Mira Smetka

Střídání:
66´ Zdeňa Straka za Miru Smetku
70´ Hačuka za Toma Malůša
81´ Jeňa Halíček za Vaška Spáčila

Na střídačce připravený:
Milan Fišer

Foto ze zápasu lze stahnůt zde: Hrubá Vrbka - Lipov "B"

Předchozí zápasy v sezöně: 2010/2011:
TJ Horňácko Hrubý Vrbka 2:2 (0:0) TJ Sokol Lipov "B", Branky: Mlýnek, Kožela - Basa, Tonda Mikeska, ČK: Laďa Štípský(Vrbka)
TJ Sokol Lipov "B" 2:0 (1:0) TJ Horňácko Hrubá Vrbka, Branky: Mira Smetka, Tonda Mikeska

v sezóně 2009/2010:
TJ Sokol Lipov "B" 1:1 (0:0) TJ Horňácko Hrubá Vrbka, Branky: Basa - Horák
TJ Horňácko Hrubý Vrbka 2:1 (0:1) TJ Sokol Lipov "B", Branky: Švehlík, Huža z PK - Basa

v sezóně 2008/2009:
TJ Horňácko Hrubý Vrbka 2:0 (0:0) TJ Sokol Lipov "B", Branky: Čambal, Bajko Petr
TJ Sokol Lipov "B" 0:5 (0:1) TJ Horňácko Hrubá Vrbka, Branky: Čambal 2, Pavel Bajko, Petr Bajko 2

Lipov - Tasov

11. září 2011 v 18:22 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Sokol Lipov 5:4 (1:2) Sokol Hroznová Lhota "B" (Tasov)

Branky za Lipov: Víťa Šmehlík, Kučera David, Martin Urbánek, Lukáš Kučera-Fafek, Darek Maňák - Kašpárek, Lipčík , Brumla, Jegla.

Diváci: 200

Předzápasová statistika: Lipov doma: 2-0-1, Tasov venku: 0-3-0

Tradiční derby obou mužstev, kde sa málokdy ohlédá trenér či divák na statistiky, odstartovalo v 16:00 nedělního časa. Více-méně nadupané ochozy Lipovského stadionu, poznaly hnedkaj po chvíli, že dojelo aj hodně fanoušků z Tasova a dávali to znát od začátku. Před začátkem poločasu už začal divák, či ostražitý fanoušek vnímat fakty na hřišti více než aktuální dění v Řecku, či rybnírčku Tasov! Tasov v tomto ročníku došel o všecky body jedenkrát a vzhledem k zpřátelení mužstevm ani z tohoto hlediska nechtěl "zanechat" další body byt v Lipově."

1. poločas
Zápas nijak převažující, zapsali mezi prvotní aktvní kroky tasovjané: v rozmezí 5-6. minuty zahrávali několik rohových kopů, při kterých sa nezapotil ani jeden z obránců, přičemž golman Pinkava měl v náruči minimálně čeřen rozměrů, kde sa chytajů najvětší ryby(bez úspěchu). Tasovjani, aktivně přihlížející, či fandící, stále větší aktivitou vytvářeli bujařejší atmosféru mezi oběma celky. Ve 13. a 17. chěl o sobě dal vědět typickou akcí Radek Mlýnek.....Tasovská defensiva, natolik aktivní, tomuto konstruktorovi hry překazila momentální myšlenku. V 17´ sme mohli přihlížet horňáckému útoku: " Víťa Šmehlík přihrál na Fafka-Davida; jehož cílená střela nenašla lepší cíl než bok sítě. Ve 21´ sa dostak k zakončení další Kučera, tentokrát už ne Fafek, ale Tomáš, přízemní a přesnou střelu pokryl bez obtíží nachystaný golman u tyče. Martin Urbánek sa mohl zapsat jako první střelec branky ve 23´, nestalo sa tak ale, střela blízký proti golmanovi, skončila na tomto muži. Co sa nepodařilo Martinovi, podařilo sa ve 25´ Tasovjanom, ze standartky, nejakých 35metrů vypálili na branku a zapadla překvapivě až za záda golmana Pinkavy 0:1 - téměř identické jak dopoledňa v Lůce, akorát tam to bylo eště o hodně dál. Ve 32´ asistoval Ríša Slovák Joškovi Nekardovi, když po přihrávce pod sebe, neměl druhý jmenovaný problém doklepnout míč do prázdné branky 0:2- tasovští diváci oslavovali dvoubrankové vedení velmu hlasitě, o jejich spokojenosti nemluvě. Neuběhlo ani pár minutek a došlo ke snížení nepříznivého stavu: Martin Urbánek nacentroval do vápna, ve skrumáži sa 3x střílalo na branku, ale obrana byla nepropustná, až sa balón odrazil k Víťovi Šmehlíkovi, který pohotově zakončil 1:2. V nastavení prvního poločasu eště zkusil přesný pass Martin Ubránek na Toma Kučeru, jehož střela už nebyla tak přesná jak přihrávka, z pozice penalty trefil ochrannou síť 1metr nad a šlo sa do kabin.

2. poločas
O poločase došlo u mňa k překvapivému střídání, důle šel Víťa Šmehlík, do hry Lukáš-Fafek, aj když si myslím, že Víťa rozhodně nebyl nejslabším článkem v prvním poločase, vyjma branky, tento tah trenéra Karla Machale byl nakonec velice znamenitý. Poločas nezačal pro Lipov dobře, pro fanouška Tasova, který už leckerý dost napójený, začal po 48´ znovu doplňovat tekutiny, měl k tomu jednoznačný důvod, Tasov dal branku na 1:3, stalo sa tak po několika nákopoch do vápna, jeden skončil až v brankové síti. V 51´ mohl snížit ze standartky Radek Mlýnek, střílal pouze nad břevno a tak dostali na kopačky míč znovu hosté, jeden z hráčů si poradil z dvojicí obránců a už si to mašíroval do vápna, střílá, brankář Pinkava tentokrát svoje mužstvo podržel a odvrátil na roh. V 63´ začal čuchat po gólu aj Fafkův pes, který o sobě dával vědět svým štěkotem, podporujícím oba bratry do hry, před začátkem utkání, posazený na čestném místě mezi rodičama oboch týchto schooterů. Tak teda v 63´ sa měnilo scóre znovu, podíl na tom měl aj tasovský obránce, který po centru Martina Urbánka a střele Fafka-Davida, nešťastně si srazil míč do branky 2:3. O minutu pozdějc mohl byt zasej zle-štěstí že máme Leoša Trýsku, který zaopatřil další zaváhání golmana Pinkavy a z brankové čáry balón vykopl dopředu, kde už si nabíhá Lukáš-Fafek, nahrávku take dostává a je to 3:3. Další vážnější akce a další branka, Fafek-David vletěl do vápna, nahrával do vápna, Lukáš-Fafek šel nebojácně skluzem vletěl do míče, odrazil sa k Martinovi Urbánkovi a nebohý golman Tasova sa mohl enom podivat do roztřepané sítě na 4:3. Otočení vývoje utkání dalo klid na kopačky Lipova a další ohrožení branky přicházelo znovu a znovu a to v 75´ Raděk Mlýnek nacentroval ze standartky do vápna a Leoš Trýska minul hlavou jen o kousek. V 76´ pohledným zákrokem Pinkava vytěsnil míč u tyče na roh a v 80´ byl starší z bratrů Fafkových faulovaný ve vápně. K pokutovému kopu sa postavil kdo jinší než Radek Mlýnek, ale branku nedal, což byla trochu vzpruha pro Tasov, který udeřil v 84´ a vyrovnal na 4:4. To už nechybělo do konca utkání mnoho a začal sem přemýšlat, esi by sa zrodila krásná remíza 4:4, i když sem samozřejmě chtěl aby Lipov vyhrál, pro Tasov by to nebylo v sezóně nic neobvyklého. Nakonec sa tak přeca nestalo, v 89´ obránce ve vápně špatně vyhlavičkoval dobře vyvýjející se útok Lipova ke střídajícímu Darkovi Maňákovi a ten velmi pohotově, stanovil konečné scóre na 5:4.

Shrnutí: Zápas velice atraktivní, na branky bohatý, co sa týká tasovských příznivců, tak perfektní, lipovští sa začali probírat až po vyrovnání. Hodně šancí spálených, na hřišti sa furt neco dílo, faulovalo sa sporadicky. Spokojený divák odcházal po 90ti minutách dom s úsměvem na tváři (lipovský).

Rozhodčí: Jílek - už si přesně nepamatuju jeho pískání, protože sem si to nepoznačil a článek píšu dycky aktuální. Nejak nepochybil. Penalta byt možná měla, možná neměla, nevím, neviděl sem to přesně, stejně nebyla proměněná. Hodnotím 7/10. Straka Lumír na lajně take nebyl špatný, aj když sledování tých offsidů esi byly nebo ne, když je mimo o 10-15metrů, dalo by sa pochybovat. Eště sem chtěl řéct, že na Milana Jagoša-Čmárala si obránco stěžovali, za odmávané auty nebo aj offsidy-oprávněně.

Pinkava
Jája Maňák - Radějovjan nevím jméno ani příjmení - Peťa Jagoš
Leoš Trýska
Víťa Šmehlík - Joška Miškeřík - Radek Mlýnek(C) - M.Urbánek
Fafek David - Tomáš Kučera

Střídání:
45´ Fafek Lukáš za Víťu Šmehlíka
53´ Darek Maňák za Peťu Jagoša
82´ Bueno za Leoša Trýsku

Jakub Strachota

Lipov "B" - Veselí "B"

11. září 2011 v 13:28 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

TJ Sokol Lipov "B" 1:2 (1:1) FC Veselí nad Moravou "B"

Branky: Petr Hozák - Jakub Nygrýn 2

Diváci: 90

Předzápasová statistika: Lipov "B" doma: 2-0-0, Veselí "B" venku: 0-1-2

Do Lůky dojel tým, který letos ve venkovním prostředí ještě naplno nebodoval, zato doma neztratil ani bod. Lipov držel před zápasem domácí 15ctizápasovou neporazitelnost, tudíž favorit zápasu byl zcela jasný. V minulém týdnu jsem byl s Vaškem Spáčilem právě ve Veselí, zkontrolovat, jak naši dnešní soupeři hrajů a o pěkný fotbal sa nejednalo. Domácí šli do utkání téměř v plné sile, chyběl akorát distancovaný útočník Roman Šimlík-Basa (ČK z předchozího týdňa).

1.poločas
Zahálili ve 2´ zdařilým útokem hosté, prošli přes obranu, do velkého vápna, kde střelou dodatečně rozchytali Pavla Maňáka. Za 30vteřin zaakceleroval Tonda Mikeska přes Veselského stopera, ve vápně už chtěl zakončovat a Veselský zadák odkopl míč přes Tondu, který spadl na zem, do zámezí, těžko řéct, esi první trefil Tondovi nohy nebo míč, situace byla rozporuplná, avšak ve výsledku rozhodčí nařídil pokutový kop. Ve 3´ z PK neomylně scóroval Petr Hozák a otevřel účet utkání 1:0. Potom sa dlůho čekalo na další vážnější šancu až do 22´ o kterů sa 2x postaral střelec branky Hozák: nejprve z přímáku z boku vápna vyzkůšal na bližší tyči hostujícího golmana, který vyrazil na roh a následně ze zahrávaného rohu trefil spojnicu břevna a tyče. Chudý poločas na šance vyvrcholil střelou ze 40ti metrů Veselského hráče, zahrávajícího standartní situaci perfektní střelou do branky na 1:1, náš golman na jeho projektil neměl nárok. Do kabin šly oba celky za nerozhodného stavu, jevící se průběhu utkání zatím jako spravedlivý.

2. poločas
Druhů půlku začali opět lépe Veselani, respektive eště lepší jak tů první, protože ju začali gólově a opět ze standartní sïtuace a úctyhodné vzdálenosti 45metrů; balón, který sa jevil jako centr než střela vyhodnotil velmi špatně náš brankář a míč nechal vletět za svoje záda už podruhé v zápase 1:2. Hosté po vstřelené brance dostali do plic druhý dech a dalších 15-20min jezdili po hřišti o 100% víc jako doposud. V 55´ mohli přidal z rohu už třetí branku, pěkné naskočení dlouhého hráče však minulo branku o nejakých 20 čísel. V minutě 59. zahrává standartku za půlků Joška Miškeřík, golman si připisuje úspěšný zákrok, míč vyrážá. Dvacet minut před koncem by sa o regulérnosti vstřelené branky do Lipovské sítě dalo polemizovat, hosté ač značně rozhořčeni, nelůbilo sa jím, že Honza Kučera na lajně zamával offside, branka poté nebyla uznána. V 82´ mohl korigovat scóre Tom Malůš po centrované standarce Miškeříka, závar ve vápně, hlavička a nakonec tyč a golman má balón v područí. Do konca už sa nic moc nestalo a rozhodčí si mohl do kolonky připsat další odpískané utkání.

Shrnutí: Divákovo oko v dnešní zápase nemohlo absolutně zaplesat. Od nejaké 30´ sem si připadal jak minulý týden ve Vacenovicách, kde sa neco podobného odehrávalo až od 50´, kdy rozhodčí 2x chyboval a Basa sa nechal vylůčit a téměř celé mužstvo šlo psychicky důle a dohady byly na místě. Dneskaj to bylo trochu jinak: Veselští hráči dost faulovali a naši hráči sa stekali, to jím bylo ale prd platné; a po takovýchto inkasovaných góloch byli sraženi úplně směrem důle. Lipov sa tak mosel po 15cti zápasoch na vlastním hřišti sklonit nad soupeřem, který veze dom šecky body z Lůky.

Rozhodčí: Čápek - nic bych mu velice nevytýkal. Kartama hodně šetřil, protože jinak by šli ven 2-3 hráči. Hráč Veselí č.15 a 7 měl dostat určitě ŽK v prvním a dle mého mínění aj ve druhém poločase, aj když 7 sa v druhém uklidnila. Hodnotím pro nekeré asi překvapivých 6/10. Rozhodčí byl objektivní, zápas neměl lehký a Víťa Kolacia by musel v zápase dostat ŽK tak 5-6.

Pozn.: Trenér Libor Kolacia hráče po inkasovaných brankách nijak neuklidnil. Po svém nástupu na hřiště do branky po celou dobu svého působení řval přes celý plac, čímž hráče možná víc vyhecoval k faulom a dalšímu psychickému zmaru. Domácí museli 2x nuceně střídat o poločase. Víťa Kolacia fauloval v zápase cca 10x a nakonec si v souboji přivodil sám zranění.

Pavel Maňák
J.Těthal - Miškeřík(C) - Radek Dostál
Peťa Jakoubek
Vašek Spáčil - P.Hozák - T. Malůš - Víťa Kolacia
Tonda Mikeska - Mira Smetka

Střídání:
45´ Kůň za Tondu Mikesku
45´ Milan Fišer za Jiřího Těthala
72´ Libor Kolacia za Pavla Maňáka

Jeňa Halíček
Hačuka

Na střídání nepřipravený:
Zdeňa Straka

Předchozí zápasy v sezóně 2010/2011:
TJ Sokol Lipov "B" 2:0 (1:0) FC Veselí nad Moravou "B", branky: Tonda Mikeska, Mira Smetka
FC Veselí nad Moravou "B" 1:0 (0:0) TJ Sokol Lipov "B", branka: Petr Brhel

Vacenovice "B" - Lipov "B"

4. září 2011 v 13:00 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

SK Mogul Vacenovice "B" 1:1 (0:1) TJ Sokol Lipov "B"

Branky: Školař - Petr Hozák

ČK: Roman Šimlík-Basa (Lipov)

Diváci: 100

K dnešnímu zápasu sme vyjeli k nováčkovi soutěže do Vacenovic, kde nás čekalo pěkné hřiště a před uvodním hvizdem aj slušný počet diváků. Vacenovice zatím 3x vyhrály a 2x prohrály, z toho v prvním zápase sezóny vedli nad Želeticama po poločase 2:0, ale nakonec zápas nedotahli do vítězného konca a prohráli 2:3. Domácí byli po 5tém kole na slušném třetím místě, právě za Lipovským "B" týmem, první místo budů aj po tomto kole okupovat Želetice. Dalo sa čekat aj vzhledem k postavení v tabulce vyrovnané utkání. Náš tým si dal za cíl v zápase minimálně bod.

1. poločas
Nedočkavý divák čekal na první šancu do 8´, ve které Tonda Mikeska z křídla nahrál do vápna na Basu, který pálil do středu branky a tak si mohl domácí golman připsat první úspěšný zákrok. O 6minut pozdějc zahrávajů rohový kop domácí, hlavičkujů a Jura Těthal-obránce prsama u tyče rybičků vytěsnil míč z branky, Pavel Maňák by na zakončení nedokázal reagovat. Ve 22´ střílá za vápnem aj Vašek Spáčil, pro Vacenovice střela nebyla nebezpečná, dobrý půlmetr nad. K prvnímu střídání museli domácí sáhnůt ve 26´, jejich hráč si po doskočení špatně došlápnul a poranil si kotník či koleno, následně ho moseli odnést na nosítkách. Další akce z křídla byla k vidění ve 35´, Tom Malůš nacentroval přesně na hlavu Mirovi Smetkovi, ten umístil svoji hlavičku v záklonu připravenému brankařovi přesně do rukavic. Vacenovice zkusili ohrozit lipovsků branku podruhé v první minutě nastavení, střela sa minula hodně účinkem a minula svůj cíl o metr. Ve druhé minutě nastavení sa však hosté za svoju aktivnější hru směrem dopředu dokázali gólově prosadit: Basa si poradil před vápnem hned s trojicí obránců, následně zakončuje, golman střelu nepropustil za svoje záda a vyrazil před sebe, na dorážku ze skluzu Petra Hozáka byl už krátký 0:1.

2. poločas
O poločasové přestávce sme si pochvalovali jak rozhodčí dobře píská. Tůto větu sme však nemohli pronést v úvodu druhého dějství, natož po závěrečném hvizdu. Lipov zahrává standartku z boku 16ctky v 51´, konkrétně střelec branky Petr Hozák, balón letí na branku, golman vytahuje na roh. V 58´ sa domácím téměř podařilo vyrovnat z rohového kopu, v chuchvalci hráčů sa skládali hosté před brankovů čáru jak balíky slámy na hůru, nakonec to dobře dopadlo, nekdo odkopnul do zámezí a hrálo sa dál. Lipov podniká útok na půlku Vacenovic, kde domácí hráč evidentně rukou fauluje Miru Smetku, rozhodčí z nepochopitelného důvodu odpíská faul proti Lipovu, naši hráči sa oprávněně vztekajů, ale už je odpískané a je jím to houby platné. Za minutu po této události tékly nervy nejvíc Basovi, který bez balónu strčil do domácího hráče, skácal sa k zemi a další Basu povalil na zem. Rozhodčí na to reagoval vyloučením Base na kterého vytahnul zcela po právu ČK, to sa stalo aj na druhé straně, když vytahnul stejný kartonek aj na domácího stopera, který hned odkráčal do kabin, našemu hráčovi sa zas tak moc nechtělo, ale nakonec hřiště opustil. Vacenovjáci po této události chtěli rozehrávat balón a až k neuvěření všech zavolal sudí potrestaného hráče domácích zpátky z kabin na hřiště, což sem čučal jak spadlý z višně. Lipovjany poznamenané tůto událosťů, začala tlačit psychika směrem do mínusových hodnot. Přesto v 65´ dokázal ukličkovat Petr Hozák před velkým vápnem dva obránce, koncovka už za komentář moc nestojí. Tentýž hráč naposledy v utkání ohrozil-neohrozil branku domácího mužstva, pálil nad ze stejné pozice jako předtím. Vacenovice sa dostali trochu víc do hry až po vyloučení našeho útočníka a nejvíc hrozili z rohových kopů, kterých bylo v průběhu poslední 20ti minutovky dostatek. Ten který stojí za zmínění je ze 75´, kdy sa domácí už radovali, míč skončil v síti, avšak nebyl vstřelen adekvátní končetinou - rozhodčí neuznal správně branku, která padla rukou. V 77´ už sa radovali Vacenovjáci oprávněně, z rohu hlavičkovali na zadní tyč a je vyrovnané - 1:1. Domácí do konce usilovali ještě o navýšení svého scóre, i přes závěrečný nápor sa jím tento krok nepovédl a Lipov odvézl dom to, co si dal před zápasem za cíl.

Shrnutí: Věřím temu, že kdyby rozhodčí nespackal tak druhý poločas, tak by Lipov odvézl aj plný bodový zisk Ovšem nutno dodat, že hráči hostů měli udržet aj po minelách hlavního arbitra nervy na uzdě a věnovat sa fotbalu. Lipov tak v sezóně jako jediný ani jednou neprohrál, aj když v závěru od teho nebyl daleko.

Rozdhorčí: Voříšek - v druhém poločase sa mu pokazil pravděpodobně zips u kapse s kartama, když měl po jednoznačných fauloch ohodnotit domácí kráče ŽK. Pokud fauloval hráč Lipova, tak to měl zips promazaný jak od sádla a karta vyletěla na to tata. První půli odpískal tak na 8-9/10, druhů tak na zahodění píšťalky do hnoja, aby ju nepichal příště tak do pusy. Když to shrnu, tak slušně 3/10.

Pozn.: Diváků bylo dost, to je pěkné, že neblákali po hráčoch ani po rozhodčím to take, ale že nepovzbuzovali a nepodporovali svůj tým, to už moc pěkné nebylo, ale jejích věc.

Pavel Maňák
J.Těthal - Miškeřík(C) - Peťa Jakoubek
Vašek Spáčil - Tonda Mikeska - Petr Hozák - T.Malůš

Střídání:
72´ Zdeňa Straka
79´ Víťa za Tondu Mikesku
90´ Radek Dostál za Miru Smetku

Na střídačce nepřipravení:
Kůň

Článek o zápase ze stránek Vacenovic: Vacenovice "B" - Lipov "B"

Veselí "B" - Ježov "B"

3. září 2011 v 18:56 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

FC Veselí nad Moravou "B" 3:1 (2:1) Vlast Ježov "B"

Branky: Miroslav Komínek, Robert Chumlen, Petr Brhel - Michal Hlavinka

Diváci: 24 + 10 co nahlédalo z kůpališ'ta, z toho 9 enom v 1. poločase + jeden Jack Russell teriér na tribuně

"My", co sme dneskaj zanevřeli na našu fotbalovů reprezentacu a před zápasem řečeno: "nebylo velice o co stát", sme zajeli do Veselí, podivat sa na zápas, kde hrál náš soupeř na příští víkend - Veselí "B", teda konkrétně já a Vašek Spáčil. Soupeři v dnešním zápase byli v loňské sezóně nováčky ve IV. třídě, nakonec sa Veselí umístilo na slušném 7mém místě a Ježov na 13ctém. Do zápasu vstupovali soupeři z téměř identických pozic, na kterých skončili po uplynulé sezóně, s tím rozdílem, že Veselí doma smétlo Ježov jednoznačně a venku vyhrálo rozdílem třídy. Už po cestě do Veselí sme si všimli v 16:20 cupitajícího golmana domácích na Bartolomějském náměstí, jak v žabkách ponáhlá na zápas, který aj skrz svoju akceleraci v této obuvi, pozdržel úvodní hvizd utkání o celých 10 minut.

1. poločas
Parádní centry, přesné přihrávky do běhu a velká aktivita obou mužstev, tak takto to dnes nevypadalo! Aj přesto začali hosté povedenýma 5ti nahrávkama, ale to bylo asi tak z krásy Ježova všecko. Ve 2´ už jsou u míče domácí, kteří hned zakončují technicky na zadní tyč, kde sa smýknul golman a gólovů šanci zažehnal na roh. Veselí si hrálo "pěkně" na půlce Ježova, jenže, v 6´ dostal dopředu balón veliký útočník Ježova Hlavinka, který sa prosadil před 4ma týdňama aj proti Lipovu "B" (1:1) a který neoplývá akcelerací vozu Ferrari, dopelášil až do vápna, aj když ho stíhali obránci Veselí (asi respekt, před takýmto chlapem), tož přes vyběhnutého golmana technicky k tyči a hleděli všecí 0:1. V 8´ si domácí vybrali opět slabší chvilku, ze špatné rozehrávky těžil opět Hlavinka, před vápnem nehamotil, nahrál spoluhráčovi do boku, který už ale tak přesný nebyl, golman Veselí podržel. Domácí udeřili v 10´, z křídla vletěl záložník až do vápna, kde číhalo hned nekolik spoluhráčů, přesnou přihrávkou našel toho volného a do vinklu zhruba z místa penalty - 1:1. V 15´sa osmělili eště aj hosté, z rohového kopu jim však nebylo souzeno, hlavička letěla nar břevno. Za necelů minutu chtěli Veselani načechrat svoje, respektive hostující sítě podruhé, když ve vápně vychytal brankář dalšího shootera. Domácí sa rozhodli, že do poločasu nemíňá lámat svůj chleba a ze vzdálenosti 30ti metrů ze standartky, letěl míč do břevna, od břevna do golmanových zad a nakonec vedle branky, kde takřka z nulového úhlu Robert Pumlen trefil na vzdálenější tyč a bylo 2:1. V průběhu 30´ poslali do útoku Ježovjani svojého obránca s dresem č. 4, ač trochu při tělě, který tam začal dělat pořádné větry, teď nemám na mysli ty, co máme všecí po fazuli po hustu. V závěru poločasu eště domácí zkusili zakončil 2 metry nad a 1x vedle a šlo sa do kabin. Dodám, že Ježov hrál celů první půlku až k neuvěření zatažený do defensivy z které sporadicky podniknul útok do předu; to sa jím začalo dařit až po vysunutí svojého becka.

2. poločas
Čekali jsme podobvý vývoj utkání jak to skončilo po první 45timinutovce, opak byl ale pravdou. Až překvapivě aktivně vletěli hosté do začátku druhé půle a v 53´ pronikajů středem k brance, golman vyběhne, obránce chce útočníkovi skluzen vyrazit, to sa mu povede, tak tak že nepřekoná vlastního golmana, který odčiní tůto akci; to néni ale eště konec, protože golman odkopnul ven z vápna a utěká zpět do branky, pohotovů střelu záložníka golman v protipohybu senzačně rukou vytahuje na roh. Z rohu sa zrodila další nebezpečná šanca, z chumlu hráčů vyletěl balón do branky, brankař Veselí opět zaexceloval, další roh sa kopal. V minutě 58 sa odhodlal ježov ke střele z větší vzdálenosti, k dalšímu takému úmyslu už sa jejích nohy neuchýlili, neboť střela minula brankovou konstrukci o dobrý metr. Veselani sa otřepali z nečekaného nástupu svého soupeře až v 68´a pravidlo nedáš - dostaneš funguje na každém fotbalovém stadioně: domácí zahráli rychlý aut na půlce Ježova, hráč si v rohu 16ctky s trochu pasivníma obráncama, kteří neodkopli míč, už je ve vápně, golman vyběhl, před ním pod sebe, síť sa třepe v prázdné brance 3:1. Standartku kopal aj vedoucí celek v 72´, už to pálí do brankařa, temu balón vypadne, obránca odkopává do bezpečí. V 91´ sa mohlo změnit scóre utkání naposledy, Veselan dal ze středu na křídlo, velice rychle naběhnul do vápna, z křídla milimetrový centr na nabíhajícího, který z první trefil správně vybíhajícího golmana.

Shtnutí: Neviděli sme žádný krásný fotbal, domácí byli aktivnější, i když nechcu křivdit Ježovu, který na tom nebyl zas tak markantně hůř. Ježovu hlavně nehořela obrana tak jak v zápase proti nám. Veselí nasázelo víc branek, chybělo jím pár hráčů ze základu, Ježovu taky, takže je to srovnané. Nemá sa nikdo na co vymlůvat a aj kdyby, tak na to sa nikdo ohlédat nebude. Pokud bude hrát Veselí za týden v Lůce jak dnes; byl bych veliký skeptik, abych tvrdil, že odvézů šecky body.

Rozhodčí: Hodonský - v zápase neměl velice co řešit, pohodlně to odklusal, odpískal 7/10.

Pozn.: V zápase sme neviděli žádné potyčky, dohady, zákeřné fauly ani brepty po odmávaném offsidu, což považuju za jeden veliký plus tohoto duelu a nebývá to vídané, to take.