Lipov "B" - Veselí "B"

11. září 2011 v 13:28 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

TJ Sokol Lipov "B" 1:2 (1:1) FC Veselí nad Moravou "B"

Branky: Petr Hozák - Jakub Nygrýn 2

Diváci: 90

Předzápasová statistika: Lipov "B" doma: 2-0-0, Veselí "B" venku: 0-1-2

Do Lůky dojel tým, který letos ve venkovním prostředí ještě naplno nebodoval, zato doma neztratil ani bod. Lipov držel před zápasem domácí 15ctizápasovou neporazitelnost, tudíž favorit zápasu byl zcela jasný. V minulém týdnu jsem byl s Vaškem Spáčilem právě ve Veselí, zkontrolovat, jak naši dnešní soupeři hrajů a o pěkný fotbal sa nejednalo. Domácí šli do utkání téměř v plné sile, chyběl akorát distancovaný útočník Roman Šimlík-Basa (ČK z předchozího týdňa).

1.poločas
Zahálili ve 2´ zdařilým útokem hosté, prošli přes obranu, do velkého vápna, kde střelou dodatečně rozchytali Pavla Maňáka. Za 30vteřin zaakceleroval Tonda Mikeska přes Veselského stopera, ve vápně už chtěl zakončovat a Veselský zadák odkopl míč přes Tondu, který spadl na zem, do zámezí, těžko řéct, esi první trefil Tondovi nohy nebo míč, situace byla rozporuplná, avšak ve výsledku rozhodčí nařídil pokutový kop. Ve 3´ z PK neomylně scóroval Petr Hozák a otevřel účet utkání 1:0. Potom sa dlůho čekalo na další vážnější šancu až do 22´ o kterů sa 2x postaral střelec branky Hozák: nejprve z přímáku z boku vápna vyzkůšal na bližší tyči hostujícího golmana, který vyrazil na roh a následně ze zahrávaného rohu trefil spojnicu břevna a tyče. Chudý poločas na šance vyvrcholil střelou ze 40ti metrů Veselského hráče, zahrávajícího standartní situaci perfektní střelou do branky na 1:1, náš golman na jeho projektil neměl nárok. Do kabin šly oba celky za nerozhodného stavu, jevící se průběhu utkání zatím jako spravedlivý.

2. poločas
Druhů půlku začali opět lépe Veselani, respektive eště lepší jak tů první, protože ju začali gólově a opět ze standartní sïtuace a úctyhodné vzdálenosti 45metrů; balón, který sa jevil jako centr než střela vyhodnotil velmi špatně náš brankář a míč nechal vletět za svoje záda už podruhé v zápase 1:2. Hosté po vstřelené brance dostali do plic druhý dech a dalších 15-20min jezdili po hřišti o 100% víc jako doposud. V 55´ mohli přidal z rohu už třetí branku, pěkné naskočení dlouhého hráče však minulo branku o nejakých 20 čísel. V minutě 59. zahrává standartku za půlků Joška Miškeřík, golman si připisuje úspěšný zákrok, míč vyrážá. Dvacet minut před koncem by sa o regulérnosti vstřelené branky do Lipovské sítě dalo polemizovat, hosté ač značně rozhořčeni, nelůbilo sa jím, že Honza Kučera na lajně zamával offside, branka poté nebyla uznána. V 82´ mohl korigovat scóre Tom Malůš po centrované standarce Miškeříka, závar ve vápně, hlavička a nakonec tyč a golman má balón v područí. Do konca už sa nic moc nestalo a rozhodčí si mohl do kolonky připsat další odpískané utkání.

Shrnutí: Divákovo oko v dnešní zápase nemohlo absolutně zaplesat. Od nejaké 30´ sem si připadal jak minulý týden ve Vacenovicách, kde sa neco podobného odehrávalo až od 50´, kdy rozhodčí 2x chyboval a Basa sa nechal vylůčit a téměř celé mužstvo šlo psychicky důle a dohady byly na místě. Dneskaj to bylo trochu jinak: Veselští hráči dost faulovali a naši hráči sa stekali, to jím bylo ale prd platné; a po takovýchto inkasovaných góloch byli sraženi úplně směrem důle. Lipov sa tak mosel po 15cti zápasoch na vlastním hřišti sklonit nad soupeřem, který veze dom šecky body z Lůky.

Rozhodčí: Čápek - nic bych mu velice nevytýkal. Kartama hodně šetřil, protože jinak by šli ven 2-3 hráči. Hráč Veselí č.15 a 7 měl dostat určitě ŽK v prvním a dle mého mínění aj ve druhém poločase, aj když 7 sa v druhém uklidnila. Hodnotím pro nekeré asi překvapivých 6/10. Rozhodčí byl objektivní, zápas neměl lehký a Víťa Kolacia by musel v zápase dostat ŽK tak 5-6.

Pozn.: Trenér Libor Kolacia hráče po inkasovaných brankách nijak neuklidnil. Po svém nástupu na hřiště do branky po celou dobu svého působení řval přes celý plac, čímž hráče možná víc vyhecoval k faulom a dalšímu psychickému zmaru. Domácí museli 2x nuceně střídat o poločase. Víťa Kolacia fauloval v zápase cca 10x a nakonec si v souboji přivodil sám zranění.

Základní sestava:
Pavel Maňák
J.Těthal - Miškeřík(C) - Radek Dostál
Peťa Jakoubek
Vašek Spáčil - P.Hozák - T. Malůš - Víťa Kolacia
Tonda Mikeska - Mira Smetka

Střídání:
45´ Kůň za Tondu Mikesku
45´ Milan Fišer za Jiřího Těthala
72´ Libor Kolacia za Pavla Maňáka

Na střídačce připravený:
Jeňa Halíček
Hačuka

Na střídání nepřipravený:
David Chovanec
Zdeňa Straka

Předchozí zápasy v sezóně 2010/2011:
TJ Sokol Lipov "B" 2:0 (1:0) FC Veselí nad Moravou "B", branky: Tonda Mikeska, Mira Smetka
FC Veselí nad Moravou "B" 1:0 (0:0) TJ Sokol Lipov "B", branka: Petr Brhel

VIDEO:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Libor Libor | 11. září 2011 v 21:35 | Reagovat

Víťa je už po operaci tříštivé zlomeniny prstu, má v něm 4 šrouby. Ke hře hostů jen dodávám - máme z jednoho zápasu 3 zraněné hráče (Těthal - od 5. minuty nakopnutá pata, ve 46. min. musel střídat, Tonada Mikeska - ve 3. minutě nakopnutý a nateklý kotník z té penalty, která údajně nebyla - musel střídat o poločase, Víťa - zlomená ruka po faulu Veselena, o naražených žebrech po úderech loktem raději nemluvím). Soupeř nemá zraněného ani jednoho hráče. Nevím kde jinde by si domácí něco podbného nechali líbit. U nich nás minule zařezali rozhodčí a z ofsajdu dali jedinou branku, teď nás pro změnu pěkně dokopali. Takže vedou 2:0 na sprosťárny.

2 Indra Indra | 12. září 2011 v 11:58 | Reagovat

Přijel jsem se podívat na zápas z Blatnice. Jsem nezaujatý, ale co se týká faulů tak vše vyprovokoval hráč Lipova. Myslím že měl číslo 6. Takových zákroků na Veselany od začátku utkání a hrubých měl snad deset. Potom se divíte že si nenechali nic veselani líbit? O tom ale radši nepíšete. Hledejte  chybu za prohranný zápas někde jinde. taky nebyla uznaná jasná branka pro veselany z údajného ofsajdu. Takže moje hodnocení diváka je že se veselani podřídily stylu hry domácích. A to veselany nemám moc rád.

3 Hamada Hamada | 12. září 2011 v 15:01 | Reagovat

[2]:No a já už nemám rád Lůku. Za to co tady píše Libor. Jsem při Indrovi. Vy jste nezařízli Veselí? Co ta penalta? Mě je šedesát ale toto odpískat za mých mladých let rozhodčí, tak dostal zrovna po papuli. Dále neuznaný regulérní gól. Tak co tady mele? Ten váš hráč co se zranil, za to si může sám. Na hrubý pytel hrubá záplata. Ten měl jít ven už v prvním poločase. A nic. rozhodčí benevolentní. I Veselani měli ostré zákroky. Ale až po vašich. Nedivím se hostujícímu trenérovi jak jsem slyšel o poločase že se nenechají pokopat. Tak že chyba z prohry musí být někde jinde. Ale o tom kde Libor nepíše. Asi za to može tvrdá hra Veselanů.

4 Jeňa Halíček Jeňa Halíček | 12. září 2011 v 15:35 | Reagovat

Libore, take musím souhlasit tady s Hamada. Víťa si to zranění zapříčinil sám, když vletěl do jednoho Veselana a tých faulů měl tolik, že by sa dali téměř srovnat s tema Veselskýma. Dál už sa k temu nebudu vyjadřovat, ani k dalším komentářom.

5 libor libor | 14. září 2011 v 19:31 | Reagovat

Nijak jsme nekomentoval Víťovo zranění. Znovu upozorňuji na to, že Mikesku sejmuli ve 3. minutě, Těthal dostal kopačku v 6. minutě. V tu dobu ještě nemohlo být o nějaké hrubé hře z naší strany ani řeči. Takže kdo začal si můžete odvodit z tohoto časového průběhu. Problém nastal v okamžiku, kdy rozhodčí měl při penaltě vyloučit ihned hostujícího obránce, protože pravidal fotbalu mluví jasně - při skluzu zezadu a zasažení nohy v gólové situaci jde o faul, za který se vylučuje. Sám rozhodčí řekl, že nechtěl kazit zápas a proto nedal hned červenou. Tím to začalo, protože pak nedal ani červenou kartu Víťovi (jako kompenzaci), ačkoliv si to několikrát zasloužil. Čím si ale nakopnutí zasloužil Těhtal, loktem do žaludku Dostál, loktem několikrát do ledvin zezadu Smetka když po celý zápas neměl ani jeden faul? To se tedy veselané mstili jiným za fauly Vítě? O čem to mluvíte? Takticky jste jaksi opoměli co jsem v prvním komentáři psal - pane Hamada, jak tedy do vašeho komentáře na hrubý pytel hrubá záplata zapadá minulý zápas ve Veselí, kde domácí pomezní pustil jasný cca 2metrový ofsajd, po kterém jsme dostali jedinou branku a prohráli. Podle vašeho tedy jsme měli zajistit u našeho pomezního totéž a zařezat Veselí?
Takže - že měl jít hráč č. 6 ven - souhlasím, jenže to by Veselí mělo hrát od 3. minuty v deseti a bylo by to spravedlivé.

6 Libor Libor | 14. září 2011 v 19:38 | Reagovat

Jeňo - ještě ke tvému komentáři. Přitom, když si tu ruku zlomil - nevletěl on do protihráče, ale protihráč nabral jeho, proto taky byl odpískaný faul veselanovi. To jen pro pořádek.
K neuznanému gólu - stačilo stát poblíž a viděli byste, že ten hráč, který to tečoval, tam skutečně o pár decimetrů stál. Kdyby ten balón nechal, šel by stejně do branky a gól by normálně platil. Vyčítat Honzovi Kučerovi, že odmával je liché, zrovna on patří k těm, který neodmává nic, co není, na to je příliš poctivý, na rozdíl od jiných laických pomezních.

7 Peys Peys | 15. září 2011 v 11:47 | Reagovat

[5]:Tak běž hrát šachy když si furt stěžuješ..

8 mxm1919 mxm1919 | 16. září 2011 v 1:10 | Reagovat

Indra: první ŽK na mě (domácí hráč 6) absolutně bez důvodu... červené měly být 3-4 a to hostujícímu za faul zezadu v 16, opakované fauly a urážky Komínka a faul na středu hřiště zezadu bez míče skluzem na Miškeříka, poslední jsem měl jistě obržet já...
a co se ofsajdu týče, nebyl údajný ale 30 centimetrový jistý a po právu mávnutý. ze středu se na to dívá jinak...
Hamada: že si na obec Louku či tým fotbalistů uděláte názor na základě jednoho komentáře na internetu, svědčí o Vaší inteligenci...
To, že mi někdo nadává do zmrdů, pičí a slibuje nedohrání zápasu, to diváci nevidí/neslyší... Fauly (ač většina nechtěných) přiznávám, nemůže zde však ze strany Veselí být mluveno o nějakém vyprovokování, jelikož fauloval celý tým, kdy hráči faulovali na jiných postech a jiných protihráčích a to již od počátku zápasu, kde nemohla být nějaká reakce na mé fauly...
Jeňa: Co se týče zranění - můžu si za to tím, že jsem také fauloval? nebo myslíš že jsem si sám prst zlomil? Při odkopu v plném běhu jsem dostal kolmý šlapák který mě roztočil a při pádu jsem si prst už "sám" zalehl...
Jsem zvědav na vaše vášnivé komentáře, milí bohové

9 mxm1919 mxm1919 | 16. září 2011 v 1:12 | Reagovat

a PEYS, ty si uplně chytrý, na to se nedá jinak reagovat. jistě si hráč veselí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama