Lipov - Tasov

11. září 2011 v 18:22 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

Sokol Lipov 5:4 (1:2) Sokol Hroznová Lhota "B" (Tasov)

Branky za Lipov: Víťa Šmehlík, Kučera David, Martin Urbánek, Lukáš Kučera-Fafek, Darek Maňák - Kašpárek, Lipčík , Brumla, Jegla.

Diváci: 200

Předzápasová statistika: Lipov doma: 2-0-1, Tasov venku: 0-3-0

Tradiční derby obou mužstev, kde sa málokdy ohlédá trenér či divák na statistiky, odstartovalo v 16:00 nedělního časa. Více-méně nadupané ochozy Lipovského stadionu, poznaly hnedkaj po chvíli, že dojelo aj hodně fanoušků z Tasova a dávali to znát od začátku. Před začátkem poločasu už začal divák, či ostražitý fanoušek vnímat fakty na hřišti více než aktuální dění v Řecku, či rybnírčku Tasov! Tasov v tomto ročníku došel o všecky body jedenkrát a vzhledem k zpřátelení mužstevm ani z tohoto hlediska nechtěl "zanechat" další body byt v Lipově."

1. poločas
Zápas nijak převažující, zapsali mezi prvotní aktvní kroky tasovjané: v rozmezí 5-6. minuty zahrávali několik rohových kopů, při kterých sa nezapotil ani jeden z obránců, přičemž golman Pinkava měl v náruči minimálně čeřen rozměrů, kde sa chytajů najvětší ryby(bez úspěchu). Tasovjani, aktivně přihlížející, či fandící, stále větší aktivitou vytvářeli bujařejší atmosféru mezi oběma celky. Ve 13. a 17. chěl o sobě dal vědět typickou akcí Radek Mlýnek.....Tasovská defensiva, natolik aktivní, tomuto konstruktorovi hry překazila momentální myšlenku. V 17´ sme mohli přihlížet horňáckému útoku: " Víťa Šmehlík přihrál na Fafka-Davida; jehož cílená střela nenašla lepší cíl než bok sítě. Ve 21´ sa dostak k zakončení další Kučera, tentokrát už ne Fafek, ale Tomáš, přízemní a přesnou střelu pokryl bez obtíží nachystaný golman u tyče. Martin Urbánek sa mohl zapsat jako první střelec branky ve 23´, nestalo sa tak ale, střela blízký proti golmanovi, skončila na tomto muži. Co sa nepodařilo Martinovi, podařilo sa ve 25´ Tasovjanom, ze standartky, nejakých 35metrů vypálili na branku a zapadla překvapivě až za záda golmana Pinkavy 0:1 - téměř identické jak dopoledňa v Lůce, akorát tam to bylo eště o hodně dál. Ve 32´ asistoval Ríša Slovák Joškovi Nekardovi, když po přihrávce pod sebe, neměl druhý jmenovaný problém doklepnout míč do prázdné branky 0:2- tasovští diváci oslavovali dvoubrankové vedení velmu hlasitě, o jejich spokojenosti nemluvě. Neuběhlo ani pár minutek a došlo ke snížení nepříznivého stavu: Martin Urbánek nacentroval do vápna, ve skrumáži sa 3x střílalo na branku, ale obrana byla nepropustná, až sa balón odrazil k Víťovi Šmehlíkovi, který pohotově zakončil 1:2. V nastavení prvního poločasu eště zkusil přesný pass Martin Ubránek na Toma Kučeru, jehož střela už nebyla tak přesná jak přihrávka, z pozice penalty trefil ochrannou síť 1metr nad a šlo sa do kabin.

2. poločas
O poločase došlo u mňa k překvapivému střídání, důle šel Víťa Šmehlík, do hry Lukáš-Fafek, aj když si myslím, že Víťa rozhodně nebyl nejslabším článkem v prvním poločase, vyjma branky, tento tah trenéra Karla Machale byl nakonec velice znamenitý. Poločas nezačal pro Lipov dobře, pro fanouška Tasova, který už leckerý dost napójený, začal po 48´ znovu doplňovat tekutiny, měl k tomu jednoznačný důvod, Tasov dal branku na 1:3, stalo sa tak po několika nákopoch do vápna, jeden skončil až v brankové síti. V 51´ mohl snížit ze standartky Radek Mlýnek, střílal pouze nad břevno a tak dostali na kopačky míč znovu hosté, jeden z hráčů si poradil z dvojicí obránců a už si to mašíroval do vápna, střílá, brankář Pinkava tentokrát svoje mužstvo podržel a odvrátil na roh. V 63´ začal čuchat po gólu aj Fafkův pes, který o sobě dával vědět svým štěkotem, podporujícím oba bratry do hry, před začátkem utkání, posazený na čestném místě mezi rodičama oboch týchto schooterů. Tak teda v 63´ sa měnilo scóre znovu, podíl na tom měl aj tasovský obránce, který po centru Martina Urbánka a střele Fafka-Davida, nešťastně si srazil míč do branky 2:3. O minutu pozdějc mohl byt zasej zle-štěstí že máme Leoša Trýsku, který zaopatřil další zaváhání golmana Pinkavy a z brankové čáry balón vykopl dopředu, kde už si nabíhá Lukáš-Fafek, nahrávku take dostává a je to 3:3. Další vážnější akce a další branka, Fafek-David vletěl do vápna, nahrával do vápna, Lukáš-Fafek šel nebojácně skluzem vletěl do míče, odrazil sa k Martinovi Urbánkovi a nebohý golman Tasova sa mohl enom podivat do roztřepané sítě na 4:3. Otočení vývoje utkání dalo klid na kopačky Lipova a další ohrožení branky přicházelo znovu a znovu a to v 75´ Raděk Mlýnek nacentroval ze standartky do vápna a Leoš Trýska minul hlavou jen o kousek. V 76´ pohledným zákrokem Pinkava vytěsnil míč u tyče na roh a v 80´ byl starší z bratrů Fafkových faulovaný ve vápně. K pokutovému kopu sa postavil kdo jinší než Radek Mlýnek, ale branku nedal, což byla trochu vzpruha pro Tasov, který udeřil v 84´ a vyrovnal na 4:4. To už nechybělo do konca utkání mnoho a začal sem přemýšlat, esi by sa zrodila krásná remíza 4:4, i když sem samozřejmě chtěl aby Lipov vyhrál, pro Tasov by to nebylo v sezóně nic neobvyklého. Nakonec sa tak přeca nestalo, v 89´ obránce ve vápně špatně vyhlavičkoval dobře vyvýjející se útok Lipova ke střídajícímu Darkovi Maňákovi a ten velmi pohotově, stanovil konečné scóre na 5:4.

Shrnutí: Zápas velice atraktivní, na branky bohatý, co sa týká tasovských příznivců, tak perfektní, lipovští sa začali probírat až po vyrovnání. Hodně šancí spálených, na hřišti sa furt neco dílo, faulovalo sa sporadicky. Spokojený divák odcházal po 90ti minutách dom s úsměvem na tváři (lipovský).

Rozhodčí: Jílek - už si přesně nepamatuju jeho pískání, protože sem si to nepoznačil a článek píšu dycky aktuální. Nejak nepochybil. Penalta byt možná měla, možná neměla, nevím, neviděl sem to přesně, stejně nebyla proměněná. Hodnotím 7/10. Straka Lumír na lajně take nebyl špatný, aj když sledování tých offsidů esi byly nebo ne, když je mimo o 10-15metrů, dalo by sa pochybovat. Eště sem chtěl řéct, že na Milana Jagoša-Čmárala si obránco stěžovali, za odmávané auty nebo aj offsidy-oprávněně.

Střídání:
45´ Fafek Lukáš za Víťu Šmehlíka
53´ Darek Maňák za Peťu Jagoša
82´ Bueno za Leoša Trýsku