4. září 2011 v 13:00 | Jeňa Halíček |  Fotbal-hrál sem

SK Mogul Vacenovice "B" 1:1 (0:1) TJ Sokol Lipov "B"

Branky: Školař - Petr Hozák

ČK: Roman Šimlík-Basa (Lipov)

Diváci: 100

K dnešnímu zápasu sme vyjeli k nováčkovi soutěže do Vacenovic, kde nás čekalo pěkné hřiště a před uvodním hvizdem aj slušný počet diváků. Vacenovice zatím 3x vyhrály a 2x prohrály, z toho v prvním zápase sezóny vedli nad Želeticama po poločase 2:0, ale nakonec zápas nedotahli do vítězného konca a prohráli 2:3. Domácí byli po 5tém kole na slušném třetím místě, právě za Lipovským "B" týmem, první místo budů aj po tomto kole okupovat Želetice. Dalo sa čekat aj vzhledem k postavení v tabulce vyrovnané utkání. Náš tým si dal za cíl v zápase minimálně bod.

1. poločas
Nedočkavý divák čekal na první šancu do 8´, ve které Tonda Mikeska z křídla nahrál do vápna na Basu, který pálil do středu branky a tak si mohl domácí golman připsat první úspěšný zákrok. O 6minut pozdějc zahrávajů rohový kop domácí, hlavičkujů a Jura Těthal-obránce prsama u tyče rybičků vytěsnil míč z branky, Pavel Maňák by na zakončení nedokázal reagovat. Ve 22´ střílá za vápnem aj Vašek Spáčil, pro Vacenovice střela nebyla nebezpečná, dobrý půlmetr nad. K prvnímu střídání museli domácí sáhnůt ve 26´, jejich hráč si po doskočení špatně došlápnul a poranil si kotník či koleno, následně ho moseli odnést na nosítkách. Další akce z křídla byla k vidění ve 35´, Tom Malůš nacentroval přesně na hlavu Mirovi Smetkovi, ten umístil svoji hlavičku v záklonu připravenému brankařovi přesně do rukavic. Vacenovice zkusili ohrozit lipovsků branku podruhé v první minutě nastavení, střela sa minula hodně účinkem a minula svůj cíl o metr. Ve druhé minutě nastavení sa však hosté za svoju aktivnější hru směrem dopředu dokázali gólově prosadit: Basa si poradil před vápnem hned s trojicí obránců, následně zakončuje, golman střelu nepropustil za svoje záda a vyrazil před sebe, na dorážku ze skluzu Petra Hozáka byl už krátký 0:1.

2. poločas
O poločasové přestávce sme si pochvalovali jak rozhodčí dobře píská. Tůto větu sme však nemohli pronést v úvodu druhého dějství, natož po závěrečném hvizdu. Lipov zahrává standartku z boku 16ctky v 51´, konkrétně střelec branky Petr Hozák, balón letí na branku, golman vytahuje na roh. V 58´ sa domácím téměř podařilo vyrovnat z rohového kopu, v chuchvalci hráčů sa skládali hosté před brankovů čáru jak balíky slámy na hůru, nakonec to dobře dopadlo, nekdo odkopnul do zámezí a hrálo sa dál. Lipov podniká útok na půlku Vacenovic, kde domácí hráč evidentně rukou fauluje Miru Smetku, rozhodčí z nepochopitelného důvodu odpíská faul proti Lipovu, naši hráči sa oprávněně vztekajů, ale už je odpískané a je jím to houby platné. Za minutu po této události tékly nervy nejvíc Basovi, který bez balónu strčil do domácího hráče, skácal sa k zemi a další Basu povalil na zem. Rozhodčí na to reagoval vyloučením Base na kterého vytahnul zcela po právu ČK, to sa stalo aj na druhé straně, když vytahnul stejný kartonek aj na domácího stopera, který hned odkráčal do kabin, našemu hráčovi sa zas tak moc nechtělo, ale nakonec hřiště opustil. Vacenovjáci po této události chtěli rozehrávat balón a až k neuvěření všech zavolal sudí potrestaného hráče domácích zpátky z kabin na hřiště, což sem čučal jak spadlý z višně. Lipovjany poznamenané tůto událosťů, začala tlačit psychika směrem do mínusových hodnot. Přesto v 65´ dokázal ukličkovat Petr Hozák před velkým vápnem dva obránce, koncovka už za komentář moc nestojí. Tentýž hráč naposledy v utkání ohrozil-neohrozil branku domácího mužstva, pálil nad ze stejné pozice jako předtím. Vacenovice sa dostali trochu víc do hry až po vyloučení našeho útočníka a nejvíc hrozili z rohových kopů, kterých bylo v průběhu poslední 20ti minutovky dostatek. Ten který stojí za zmínění je ze 75´, kdy sa domácí už radovali, míč skončil v síti, avšak nebyl vstřelen adekvátní končetinou - rozhodčí neuznal správně branku, která padla rukou. V 77´ už sa radovali Vacenovjáci oprávněně, z rohu hlavičkovali na zadní tyč a je vyrovnané - 1:1. Domácí do konce usilovali ještě o navýšení svého scóre, i přes závěrečný nápor sa jím tento krok nepovédl a Lipov odvézl dom to, co si dal před zápasem za cíl.

Shrnutí: Věřím temu, že kdyby rozhodčí nespackal tak druhý poločas, tak by Lipov odvézl aj plný bodový zisk Ovšem nutno dodat, že hráči hostů měli udržet aj po minelách hlavního arbitra nervy na uzdě a věnovat sa fotbalu. Lipov tak v sezóně jako jediný ani jednou neprohrál, aj když v závěru od teho nebyl daleko.

Rozdhorčí: Voříšek - v druhém poločase sa mu pokazil pravděpodobně zips u kapse s kartama, když měl po jednoznačných fauloch ohodnotit domácí kráče ŽK. Pokud fauloval hráč Lipova, tak to měl zips promazaný jak od sádla a karta vyletěla na to tata. První půli odpískal tak na 8-9/10, druhů tak na zahodění píšťalky do hnoja, aby ju nepichal příště tak do pusy. Když to shrnu, tak slušně 3/10.

Pozn.: Diváků bylo dost, to je pěkné, že neblákali po hráčoch ani po rozhodčím to take, ale že nepovzbuzovali a nepodporovali svůj tým, to už moc pěkné nebylo, ale jejích věc.

Střídání:
72´ Zdeňa Straka
79´ Víťa za Tondu Mikesku
90´ Radek Dostál za Miru Smetku