Veselí "B" - Ježov "B"

3. září 2011 v 18:56 | Jeňa Halíček |  Fotbal-sledoval sem

FC Veselí nad Moravou "B" 3:1 (2:1) Vlast Ježov "B"

Branky: Miroslav Komínek, Robert Chumlen, Petr Brhel - Michal Hlavinka

Diváci: 24 + 10 co nahlédalo z kůpališ'ta, z toho 9 enom v 1. poločase + jeden Jack Russell teriér na tribuně

"My", co sme dneskaj zanevřeli na našu fotbalovů reprezentacu a před zápasem řečeno: "nebylo velice o co stát", sme zajeli do Veselí, podivat sa na zápas, kde hrál náš soupeř na příští víkend - Veselí "B", teda konkrétně já a Vašek Spáčil. Soupeři v dnešním zápase byli v loňské sezóně nováčky ve IV. třídě, nakonec sa Veselí umístilo na slušném 7mém místě a Ježov na 13ctém. Do zápasu vstupovali soupeři z téměř identických pozic, na kterých skončili po uplynulé sezóně, s tím rozdílem, že Veselí doma smétlo Ježov jednoznačně a venku vyhrálo rozdílem třídy. Už po cestě do Veselí sme si všimli v 16:20 cupitajícího golmana domácích na Bartolomějském náměstí, jak v žabkách ponáhlá na zápas, který aj skrz svoju akceleraci v této obuvi, pozdržel úvodní hvizd utkání o celých 10 minut.

1. poločas
Parádní centry, přesné přihrávky do běhu a velká aktivita obou mužstev, tak takto to dnes nevypadalo! Aj přesto začali hosté povedenýma 5ti nahrávkama, ale to bylo asi tak z krásy Ježova všecko. Ve 2´ už jsou u míče domácí, kteří hned zakončují technicky na zadní tyč, kde sa smýknul golman a gólovů šanci zažehnal na roh. Veselí si hrálo "pěkně" na půlce Ježova, jenže, v 6´ dostal dopředu balón veliký útočník Ježova Hlavinka, který sa prosadil před 4ma týdňama aj proti Lipovu "B" (1:1) a který neoplývá akcelerací vozu Ferrari, dopelášil až do vápna, aj když ho stíhali obránci Veselí (asi respekt, před takýmto chlapem), tož přes vyběhnutého golmana technicky k tyči a hleděli všecí 0:1. V 8´ si domácí vybrali opět slabší chvilku, ze špatné rozehrávky těžil opět Hlavinka, před vápnem nehamotil, nahrál spoluhráčovi do boku, který už ale tak přesný nebyl, golman Veselí podržel. Domácí udeřili v 10´, z křídla vletěl záložník až do vápna, kde číhalo hned nekolik spoluhráčů, přesnou přihrávkou našel toho volného a do vinklu zhruba z místa penalty - 1:1. V 15´sa osmělili eště aj hosté, z rohového kopu jim však nebylo souzeno, hlavička letěla nar břevno. Za necelů minutu chtěli Veselani načechrat svoje, respektive hostující sítě podruhé, když ve vápně vychytal brankář dalšího shootera. Domácí sa rozhodli, že do poločasu nemíňá lámat svůj chleba a ze vzdálenosti 30ti metrů ze standartky, letěl míč do břevna, od břevna do golmanových zad a nakonec vedle branky, kde takřka z nulového úhlu Robert Pumlen trefil na vzdálenější tyč a bylo 2:1. V průběhu 30´ poslali do útoku Ježovjani svojého obránca s dresem č. 4, ač trochu při tělě, který tam začal dělat pořádné větry, teď nemám na mysli ty, co máme všecí po fazuli po hustu. V závěru poločasu eště domácí zkusili zakončil 2 metry nad a 1x vedle a šlo sa do kabin. Dodám, že Ježov hrál celů první půlku až k neuvěření zatažený do defensivy z které sporadicky podniknul útok do předu; to sa jím začalo dařit až po vysunutí svojého becka.

2. poločas
Čekali jsme podobvý vývoj utkání jak to skončilo po první 45timinutovce, opak byl ale pravdou. Až překvapivě aktivně vletěli hosté do začátku druhé půle a v 53´ pronikajů středem k brance, golman vyběhne, obránce chce útočníkovi skluzen vyrazit, to sa mu povede, tak tak že nepřekoná vlastního golmana, který odčiní tůto akci; to néni ale eště konec, protože golman odkopnul ven z vápna a utěká zpět do branky, pohotovů střelu záložníka golman v protipohybu senzačně rukou vytahuje na roh. Z rohu sa zrodila další nebezpečná šanca, z chumlu hráčů vyletěl balón do branky, brankař Veselí opět zaexceloval, další roh sa kopal. V minutě 58 sa odhodlal ježov ke střele z větší vzdálenosti, k dalšímu takému úmyslu už sa jejích nohy neuchýlili, neboť střela minula brankovou konstrukci o dobrý metr. Veselani sa otřepali z nečekaného nástupu svého soupeře až v 68´a pravidlo nedáš - dostaneš funguje na každém fotbalovém stadioně: domácí zahráli rychlý aut na půlce Ježova, hráč si v rohu 16ctky s trochu pasivníma obráncama, kteří neodkopli míč, už je ve vápně, golman vyběhl, před ním pod sebe, síť sa třepe v prázdné brance 3:1. Standartku kopal aj vedoucí celek v 72´, už to pálí do brankařa, temu balón vypadne, obránca odkopává do bezpečí. V 91´ sa mohlo změnit scóre utkání naposledy, Veselan dal ze středu na křídlo, velice rychle naběhnul do vápna, z křídla milimetrový centr na nabíhajícího, který z první trefil správně vybíhajícího golmana.

Shtnutí: Neviděli sme žádný krásný fotbal, domácí byli aktivnější, i když nechcu křivdit Ježovu, který na tom nebyl zas tak markantně hůř. Ježovu hlavně nehořela obrana tak jak v zápase proti nám. Veselí nasázelo víc branek, chybělo jím pár hráčů ze základu, Ježovu taky, takže je to srovnané. Nemá sa nikdo na co vymlůvat a aj kdyby, tak na to sa nikdo ohlédat nebude. Pokud bude hrát Veselí za týden v Lůce jak dnes; byl bych veliký skeptik, abych tvrdil, že odvézů šecky body.

Rozhodčí: Hodonský - v zápase neměl velice co řešit, pohodlně to odklusal, odpískal 7/10.

Pozn.: V zápase sme neviděli žádné potyčky, dohady, zákeřné fauly ani brepty po odmávaném offsidu, což považuju za jeden veliký plus tohoto duelu a nebývá to vídané, to take.