Červen 2013

Věteřov - Lipov "B"

16. června 2013 v 21:19 | Jeňa Halíček |  Lipov "B"
Sokol Věteřov 5:0 (4:0) TJ Sokol Lipov "B"
Branky: Luža F. 3, Sklenář M., Minčík I. z PK

Diváci: 40

Do Věteřova, za velkého horka, dnes docestovalo lipovské béčko v dost nekompatibilní sestavě a proto nebudu vyjmenovávat ani produkty lipovského fotbalu, kteří pravidělně nastupují, neboť to by ste čtli eště nejaký ten řádek. Domácí měli na poslední třídu až nebývale pěkný trávník, na kterém jezdili lépe ti, kteří na něm i trénují.

Utkání začalo mírnou převahou domácích, po křídle útočili jak prakem vystřelení, až nastala 6´, ve které špatně vyhodnotil situaci golman Mira Vrba, následně Honza Holba zkosil útočníka a kopala sa penalta, na kterou si Mira sáhl, ale brance stejně nezabránil 1:0. Hosté eště nestačili ani utřít první pot z čela a už sa na ně valil další útok, po kterém sa kopala standartka, centr do vápna, dva úplně volní hráči, pěkně naběhnutí, jeden vyskočil dosť na to, aby dokázal hlavů zakončit, ještě nemá tak nasáklý dres potem a balón sa třepe v síti 2:0, nedůslednost v obrané fázi, golman bez šance. Lipov hrál chvílama aj útočný fotbal, jenže jaksi nepřicházelo to, na co čekal trenér Libor Kolacia. Ačkoliv Pavel Kučera minimálně 5x centroval do vápna, bylo to houby platné, né žeby jeho centry nebyly přesné, ale obrana domácích dokázala podobné hrozby odvracet. Střelecký pokus měl Laďa Matula, balón mu z dobrých 20ti metrů sednul na kopačku, ovšem to by nesměla být koncovka přímočará a do golmanovi náruče, aby uvízla v síti. Do další šance sa tlačil jak Basa, tak Mira Smetka, ani jeden z nich neprocedil balón do sítě, a když ano, tak jen do ochranné. Co sa nedařilo hostom, podařilo sa na druhé straně: Centr do vápna, hop hop a už je tady kop a 3:0, nepřehledná situace, několikrát odražený balón a konečný magnetizace na hráča, který zakončuje. Věteřov měl dnes snad v balóně magnetku a další zabudované v kopačkách, protože až nezvykle se míč k jejich nohám snášel, ale tak, je to fotbal. Čtvrtou branku už si přesně nepamatuju jak padla, ale nejednalo se opět o žádnou superparádu. Do konca první půlky ještě atakoval domácí branku Ondra Vlček, jeho pokusu chybělo možná 20centrimetrů, mičuda pronikla podél tyče.

2. poločas
Hráči dočerpali pohonné hmoty a už byli na hřišti. Palivo domácích mělo ovšem více oktanů, proto byli stále aktivnějším týmem. Do první sliblé šance sa hrnul Basa, následně centroval na spoluhráče, ale ten osamocen nedokázal delší balón lépe než tečovat hlavou. Věteřov měl minimálně 6-7 gólovek, 1x trefil břevno. Lipovská standartka vytvořila závar v 16tce, ke korekci scóre to nespělo. Patnáct minut před koncem mohli lipovjané zaznamenat čestnou branku. Kopala sa totiž druhá penalta, které předcházela hra loktem do obličeje Miry Smetky. K jedenáctce sa postavil Zdeňa Straka, věřil si na ňu, ale po odehrání by měl nejmíň každému svému spoluhráčovi jednu jedenáctku poručit. Naložil s ní mizerně, doprostředka a téměr metr nad. Kopu předcházela ještě věta hráče, který byl faulován: "Šak to kopni, na tem sa nedá už nic pokazit". Snad v 80´ domácí chtěli kopat taky penaltu a take mohli. I když jí po sporné situaci, zavolali na golmana, ten má velké kladivo! Basa to rozhodčímu rozmnuvil a už je to hovoto! A tak sa golman proběhnul na délku hřiště naprázdno, věřil si jak Zdeňa, ale že rozhodčí nakonec změnil verdikt, tak temu nevěřil už ani jeden divák, natož pak hráč domácích. Posledních 10minut ovládal vztek věteřovské hráče, i když k mému nepochopení, za stavu 5:0, neviděl bych to jako velkou křivdu, po změně verdiktu. Kdyby to bylo za stavu 1:0 nebo 2:0, neřeknu.

Shrnutí: Věteřov byl fyzicky, střelecky a herně lepším týmem. Néni sa čemu divit, že nasázeli pět branek a vyhráli.

Rozhodčí: Jahoda - první půlka dobrá, druhá horší, aj na krátké vzdálenosti špatně vidí a za změněné rozhodnutí, což sa hned tak nevidí, ale nezazlívám mu to, hodnotím 6/10.

Pozn.: Sestava Lipova měla v průměru 35 let.

Zákl. sestava:
Vrba - P. Kučera, Drechsler M.(C), Miškeřík, J. Holba - J. Červenka, L. Matula, Zdeňa Straka, O. Vlček - Roman Basa Šimlík, Mira Smetka

Střídání:
49´ Libor Kolacia za Pavla Kučeru